14°C
14°C

Kovács Tamás győzelme 10 km-en

2021. szeptember 1. 8:20 // Forrás: VEDAC
Kovács Tamás, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) rutinos futója nyerte a Wizz Air Budapest Félmaraton tíz kilométeres számát.

A Wizz Air Budapest Félmaratont az idén 36. alkalommal rendezték meg. A nyárzáró eseményen elmaradt a résztvevők száma az eddig megszokottól, azonban figyelembe véve, hogy csak védettségi igazolvánnyal lehetett futni, a hatezres létszám nem tűnik olyan rossznak. A hatezer futó az ország 765 településéről érkezett.

Kovács Tamás nem talált legyőzőre 10 km-en - Fotó: VEDACKovács Tamás nem talált legyőzőre 10 km-en - Fotó: VEDAC

Ahogy azt megszokhattuk, a 21 kilométeres félmaratonra egyéniben és váltóban is lehetett nevezni, valamint tíz kilométeren is versenyt hirdettek.

A tíz kilométeres távon veszprémi siker született: a londoni ötkarikás játékok maratoni indulója, Kovács Tamás nyert meggyőző fölénnyel 32:10 perccel. A mögötte második helyen záró Oleg Yakimenko 34:41 perccel ért célba.