Feltörekvő fiatalok a Kis-Balatonon

2021. június 9. 21:32 // Forrás: VEDAC
A serdülő, újonc és gyermek korosztály számára megtartott atlétikai viadal, a nyolcadik alkalommal megrendezett Kis-Balaton Bajnokság részvételi rekordot döntött.

A hagyományos Balaton Bajnokság felvezető versenye a Kis-Balaton Bajnokság, ahol az U10, U12, U14 és U16-os korcsoportok számára biztosított a rendező Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) lehetőséget.

Soha nem látott népes mezőny gyűlt össze, az ország minden pontjáról érkeztek fiatalok az erőpróbára, Szekszárdtól, Budapesten át, Tamásin keresztül Szolnokig. A szervezők 576 fő 870 nevezését fogadták el.

Fotók: VEDACFotók: VEDAC

A hazaiak remekül teljesítettek, több számban is dobogós, vagy értékes helyezést értek el. Ez azért is fontos, mert szinte minden számban óriási volt a vetélkedés, mindenhol sokan indultak és az ország színe, java megmutatta magát.

A serdülő fiúknál Balogh Attila 800 méteren elért aranyérme emelkedik ki, nagy fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt. Jól teljesítettek a veszprémi dobók súlylökésben és kalapácsvetésben is.

Az újonc fiúknál Szabados Zsombor állhatott fel a dobogó tetejére távolugrásban. A fiatalember új egyéni csúccsal, az utolsó sorozatban elért legjobbjával hagyta le szekszárdi riválisát három centivel, és nem mellesleg a korosztályos országos ranglista második helyére lépett elő. Súlylökésben, diszkoszvetésben, illetve gerelyhajítás szerzett még a VEDAC a jövőre nézve biztató eredményeket. Érsek Mózes súlylökésben és gerelyhajításban elért negyedik helyezése mindenképpen dicséretes.

A gyermek kategóriában a legrövidebb futótávon, 80 méteren Eichberger Ádám végzett az harmadik helyen, aki távolugrásban is egyéni csúcsot elérve lett ötödik. A 600 méteres távon veszprémi aranyat könyvelhettünk el: Esső Ádám nyerte a számot csapattársa Osváth Benedek előtt, utóbbi hatodik helyen végzett távolugrásban. Kettős hazai győzelem született súlylökésben: Gombás Gergő végzett az élen, Kopácsi Ádámot megelőzve. Gerelyhajításban szintén a VEDAC atlétája diadalmaskodott: Esső Ádám a 600 méter után ezt a számot is behúzta, itt Gombás Gergő a negyedik helyen zárt.

A serdülő lányoknál Szemán Kata mindenkit megelőzött 800 méteren, ugyanitt Bognár Emma negyedik, Esső Dóra hetedik helyezését kell megemlíteni. Az újoncoknál Buzál Anna kalapácsvetésben az ötödik lett szép teljesítménnyel.

A legfitalabb korosztályban (U10) Szemán Dorka 60 méteren és 600 méteren is győzni tudott, Bajai Médea mindkét versenyszámban hatodik lett. A fiúknál 600 méteren Tamás Máté hatodikként ért célba, Esső Gergő 600-on és távolugrásban is 9. lett.

Eredmények. Fiú. Serdülő (U16). 100m: 1. Komáromi Ádám (Csepeli DAC) 11.5. 800: 1. Balogh Attila 2:02.00. Súlylökés: 1. Beke Zétény (Tamási) 11.97, 4. Nagy Noé 9.00, 5. Fekete András 8.85, 6. Bankó Milán 7.75, 7. Bankó Olivér 6.72, 8. Szabó Barnabás 6.24. Kalapácsvetés: 1. Fülöp László (Feketehegy SE) 62.54, 6. Fekete András 37.38, 7. Bankó Milán 27.37, 8. Szabó Barnabás 25.96. Gerelyhajítás: 1. Herczeg Attila (FTC) 61.76.

Újonc (U14). 80m: 1. Orbán-Zaják Péter (Szekszárd) 10.00, 8. Szabados Zsombor 10.8. 600m: 1. Sagiv Yarden (Postás) 1:32.5, 7. Eichberger Máté 1:44.0, 8. Mireider Gergő 1:44.3. Távolugrás: 1. Szabados Zsombor 5.22. Súlylökés: 1. Krakóczki Bence (GEAC) 10.84, 4. Érsek Mózes 8.72. Kalapácsvetés: 1. Krakóczki Bence 45.59, 4. Kis Zétény 35.03. Gerelyhajítás: 1. Magyar Szabolcs (FTC) 42.58, 4. Érsek Mózes 28.30.

Gyermek (U12). 80m: 1. Bagyinszki Simon (Viadukt SE) 8.7, 3. Eichberger Ádám 9.0, 6. Sperl Dominik 9.5, 8. Varga Zétény 9.7. 600: 1. Esső Ádám 1:59.5, 2. Osváth Benedek 2:00.8. Távolugrás: 1. Bagyinszki Simon 4.32, 5. Eichberger Ádám 4.12, 6. Osváth Benedek 4.09. Súlylökés: 1. Gombás Gergő 6.89, 2. Kopácsi Ádám 4.86. Gerelyhajítás: 1. Esső Ádám 25.41, 4. Gombás Gergő 9.78.

Gyermek (U10). 60m: 1. Kovács Vencel (UTE) 9.6, 600m: 1. Tóth Barnabás (Szombathelyi SI) 01:59.9, 6. Tamás Máté 02:07.3, 9. Esső Gergő 02:13.0, Távolugrás: 1. Simák Bence (BHSE) 3,67, 9. Esső Gergő 3,12

Leány. Serdülő (U16). 100m: 1. Molnár Viktória (KARC) 12.5. 800: 1. Szemán Kata 2:23.5, 4. Bognár Emma 2:25.2, 7. Esső Dóra 2:28.3. Súlylökés: 1. Hajdu Boróka (KASI) 11.68. Gerelyhajítás: 1. Ilyés Gréta (Reménység Vác) 42.94.

Újonc. 80m: 1. Csahóczi Kamilla (Keszthelyi VDSE) 10.6. 600: 1. Pápai Nerina (Szombathelyi SI) 1:41.5. Távolugrás: 1. Sum Nikoletta (Veresegyház VSK) 5.05. Súlylökés: 1. Vágó Zsófia (Csepeli DAC) 11.94. Kalapácsvetés: 1. Kasó Panna (Feketehegy SE) 38.21, 5. Buzál Anna 21.09.

Gyermek (U12). 60m: 1. Keczkó Emília (Vasas) 9.0. 600m: 1. Hertelendi Lilla (BEAC) 1:50.9. Távolugrás: 1. Holczer Anett (Győri Atlétikai Club) 4.58.

Gyermek (U10). 60m: 1. Szemán Dorka 9,8, 6. Bajai Médea 10,7, 600m: 1. Szemán Dorka 02:00,1, 6. Bajai Médea 02:20,5, 8. Kecskés Zoé 02:34,4, Távolugrás: 1. Elek Szonja (BHSE) 3,47

A külön nem jelölt versenyzők a VEDAC atlétái.