17°C
17°C

Döntetlen a megyei csúcsrangadón

2021. április 19. 7:03
Az Ajka Kristály kétszer is vezetni tudott a Tihany vendégeként, végül azonban csak egy pontot csent el a VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság éllovasától.

Szombaton rendezték a megyei labdarúgó élvonal szuperrangadóját: az listavezető Tihany a második helyezett Ajka Kristályt fogadta. Böröczky Bálint büntetőjével a vendégek szereztek vezetést a 25. percben, nem sokkal később aztán a félszigetiek is tizenegyest lőhettek, amit házi gólkirályuk, Benedek István értékesített. Mégis az ajkaiak vonulhattak előnnyel a szünetre, hiszen a 42. percben Szedlacsek Balázs is betalált.

Cikkünk alján képgalériát talál a mérkőzésről!Cikkünk alján képgalériát talál a mérkőzésről!

A hazaiak kezdték jobban a második felvonást, akik Slemmer Ádám góljával ismét egalizáltak (2-2). Az iksz inkább a tihanyiaknak kedvezhet, hiszen megmaradt a három pont távolság a két gárda között. ráadásul Lukács István legénysége egy meccsel kevesebbet játszott.

A másik rangadón a Tapolca 3-1-re felülmúlta Fűzfőt. A forduló nyertese pedig az Úrkút lehet, amely 4-1-re kiütötte a Herendet, így három pontra megközelítette a Kristályt.

A játéknap slágereredménye egyébként a 2-2 volt, hiszen a Badacsonytomaj–Magyarpolány és a Devecser–Pét találkozókon is négygólos döntetlen született.

Vasárnap két összecsapást rendeztek: a sereghajtó Cseténynek nem termett babér a Balatonalmádi vendéglátójaként (0-3). A Sümeg hazai környezetben 2-0-ra nyert a Várpalota ellen.

VEHIR.HU megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 24. forduló:

Április 17. (szombat):

Herendi PSK–Úrkút SK 1-4 (0-1)
Gólszerzők
: Bachstetter (77.), ill. Bencze (24.), Lang (49.), Tróbert (80.), Márton (89.)

Badacsonytomaji SE–Magyarpolány SE 2-2 (0-0)
Gólszerzők
: Kiss G. (55.), Mékli (88.), ill. Hauser (78.), Szakonyi (89. – büntetőből)

Devecser SE–Péti MTE 2-2 (2-2)
Gólszerzők
: Budavári (4.), Sáringer (31.), ill. Petróczi (13.), Rados (22.)

Tihanyi FC–Ajka Kristály SE 2-2 (1-2)
Gólszerzők
: Benedek (28. – büntetőből), Slemmer (52.), ill. Böröczky (25. – büntetőből), Szedlacsek (42.)

TIAC VSE–Fűzfői AK 3-1 (2-0)