Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

ITM: főleg vízpartokon lett jobb biciklizni 2020-ban

2020. december 29. 8:22 // Forrás: MTI
Az idén befejeződött kerékpáros fejlesztésekkel teljesen körbekerekezhetővé vált a Tisza-tó, folytatódott a Budapest-Balaton összeköttetés kiépítése és a Balatoni bringakör korszerűsítése - közölte az MTI-vel az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden.

Az ITM közleményében kiemelte: a külterületi szakaszokból mostanra már több mint ezer kilométer van állami kezelésben, egyebek mellett ez tette lehetővé a világító kerékpárút tesztüzemének elindítását Esztergomnál.

A 2020-ban befejeződött leglátványosabb fejlesztés a minisztérium szerint a Tiszafüred és Poroszló között elkészült szakasz, az ország egyik legszebb kerékpáros hídjával. A júniusban átadott beruházásnak köszönhetően a kirándulók úgy tekerhetik körbe a Tisza-tavat, hogy nem kell autók között manőverezniük, korszerű, színvonalas biciklis összeköttetések jöttek létre a többi között Tépe-Berettyóújfalu és Eger-Egerszalók között is - mutattak rá.

A fővárostól a Balatonig vezető kerékpáros útvonal Etyekig tartó, első szakaszán a Budaörsöt, Törökbálintot és Biatorbágyot érintő, építési engedély nélkül elvégezhető munkálatok értek célba - ismertette az ITM.

Pest megye egyik fontos közlekedésfejlesztési projektje készült el az EuroVelo 6 nemzetközi hálózat részét képező kerékpárút-szakasz megépítésével Budapest és Szentendre között, a Duna mentén - tették hozzá.

A Balatoni bringakör átfogó fejlesztéséről azt írták, a déli parton több mint 26, az északin közel 20 kilométeren haladt előre.

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásaiban Zamárdi és és Balatonmáriafürdő között újultak meg a főként lakóutcákat érintő szakaszok. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. Balatonkenese és Balatonszentgyörgy között tett rendbe hat szakaszt, Veszprém és Zala megyében.

Az ITM szerint az országos közútkezelő közreműködését az tette lehetővé, hogy a kormány 2018-tól bevonta a társaságot a meglévő kerékpárutak színvonalas fenntartásába. A Magyar Közút az elmúlt években több mint 1000 kilométernyi külterületi, főutakkal párhuzamos kerékpárutat vett át kezelésbe az önkormányzatoktól. A cég mérnökségi hálózatára és szakembereire építve magasabb színvonalon, megbízhatóbban, egységes szempontok szerint tudja ellátni a fenntartási feladatokat - mutatott rá a tárca.

A társaság a Balaton mellett a Fertő-tónál is javította a kerékpáros közlekedés helyzetét a Fertőszéplak-országhatár szakasz felújításával.

A Magyar Közút elsőként Esztergomnál, a Duna-menti kerékpárúton építette ki a világító kerékpárutat. Kísérleti jelleggel 230 méteren kevertek speciális szemcséket a burkolatba, amelyeket a nap fénye feltölt, az így kezelt felület világít a sötétben. Az innovatív technológia alkalmazásával a közlekedés biztonságának romlása nélkül takarítható meg a közvilágítás kiépítésének költsége, a lámpák energiafogyasztása és fényszennyezése.

Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár a közlemény szerint elmondta: a kormány a közlekedés zöldítése érdekében folyamatosan fejleszti a hazai kerékpáros infrastruktúrát. A környezetkímélő és egészséges biciklizés vonzerejének növeléséhez elengedhetetlen, hogy a munkába, iskolába járáshoz és a hétvégi kirándulásokhoz, nyári túrákhoz is jó minőségű, biztonságosan használható utak álljanak rendelkezésre - tette hozzá. Arra is kitért: 2020-ban 85 kilométernyi kerékpárút épült vagy újult meg a NIF és a Magyar Közút beruházásaiban,  8,5 milliárd forintból. Az önkormányzati projektekkel is számolva idén mintegy 150 kilométernyi új szakasz létesült, mintegy 15 milliárd forintból.

vehir.hu
további cikkek
Lezárult a Márkó-Bánd kerékpárút építése Lezárult a Márkó-Bánd kerékpárút építése Márkó és Bánd Községek Önkormányzatai kerékpárutat létesítettek Veszprém megyeszékhely megközelítése érdekében, az Európai Strukturális és Beruházási Alap nyújtotta 279 768 293,-Ft támogatási összeg jóvoltából. 2023. december 13. 15:52 "Szabadságpuszta településrész és Felsőörs Község közötti kerékpárút beruházása" című projekt is a végéhez ért "Szabadságpuszta településrész és Felsőörs Község közötti kerékpárút beruházása" című projekt is a végéhez ért Veszprém Megyei Jogú Város célul tűzte ki a kiemelt turisztikai célpontnak számító Balatoni bringakörút elérését és Veszprém összekapcsolását Alsóörssel és Felsőörssel kerékpáron. A projekt szorosan kapcsolódik egyéb pályázatokhoz is, hiszen a TOP-6.4.1-15-VP1-2016-00001 számú projekt keretében már létrejött Veszprém és Szabadságpuszta közötti kerékpárút, amelyet a jelen pályázat keretében meghosszabbítottak Veszprém közigazgatási határáig, a 73. számú út mentén.   2023. szeptember 22. 10:37 Veszprém egyik legszebb kerékpáros útvonala is elkészült Veszprém egyik legszebb kerékpáros útvonala is elkészült A kerékpározás és a testmozgás fontosságára hívták fel a csütörtök délelőtti kerékpáros szemléletformáló rendezvényen a figyelmet, melynek keretében bemutatták a város egyik legújabb fejlesztését, a Márkó és Bánd települések irányába kiépített kerékpárutat is. 2023. július 20. 15:45 Célegyenesbe érkezett a Veszprém-Gyulafirátót kerékpárút Célegyenesbe érkezett a Veszprém-Gyulafirátót kerékpárút Péntek délelőtt kerékpáros szemléletformáló kampány kíséretében mutatták be a Veszprém-Gyulafirátót szakaszon épülő kerékpárutat és a hozzátartozó kerékpáros létesítményeket. 2023. július 14. 21:41

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.