5°C
5°C

Már csak egy csapat veretlen

2020. október 6. 4:00
A Tapolca fordulatos, hétgólos mérkőzésen, Tóth Marcell 92. percben szerzett találatával verte a vendég Balatonalmádit. A Tihany viszont elvesztette veretlenségét, miután hazai pályán kikapott a Balatonfűzfőtől a VEHIR.HU megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 8. körében.

A tapolcai Tóth Marcell szép cselsorozat után már az első percben betalált a vendég Balatonalmádi ellen a forduló egyik rangadóján. Burcsik Martin a 8. percben egalizált (1-1) – a kezdés tehát viharosra sikeredett, a játékrész hátralévő részében viszont már nem esett több gól.

A második felvonás elején azonban rögtön zörrent a háló, Kiss János révén ismét a TIAC került lépéselőnybe (2-1). A 63. percben következett az újabb fordulat, Péter Bence ugyanis a tizenhatoson belül buktatta a gólhelyzetben lévő hegedűs Ábelt, amiért piros lapot. A megítélt büntetőt Husvéth bevágta, majd Horváth Botondnak köszönhetően öt perc elteltével fordított is a BSE (2-3).

A Tapolca nyerte a rangadót (archív fotó)A Tapolca nyerte a rangadót (archív fotó)

A hazaiak híveknek azonban nem sokáig kellett csüggedni a hátrány miatt, a 71. minutumban ugyanis Dobján Adrián egyenlített. A 87. percben a piros lapok száma is kiegyenlítődött, Hoffer Levente ugyanis a kiállítás sorsára jutott. Az állás viszont nem maradt egál, Tóth Marcell a 92. percben ugyanis gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt (4-3), a Tapolca így veretlen maradt.

A forduló előtt szintén hibátlan Tihany a legutóbbi három bajnokiján egyaránt sima győzelmet arató, immáron harmadik Balatonfűzfőhöz utazott. Zágor Máté a 6. percben a hazai hálóba lőtt, Koltai Máté révén pedig a 78. percben meg is duplázta előnyét a FAK. Barcza Bálint góljával csak szépíteni tudott (1-2), amely így elvesztette veretlenségét.

Nem csak Tapolcán végeztek 4-3-ra a felek, a Magyarpolány szintén ilyen arányban nyert Herenden. A győztes csapatban Szakonyi Stephan is betalált, aki immáron tizenegy góllal vezeti a góllövőlistát.

Az Ajka Kristály ugyancsaj négyet rúgott a vendéglátó Devecsernek, az Úrkút pedig hármat vágott Sümegen.

Először nyert a Várpalota, amely idegenben verte a Csetényt (1-2). Így immáron egyedüliként a Gyulafirátót nyeretlen, amely hazai pályán maradt alul a Péttel szemben (1-2).