2020. október 24.
//
Salamon névnap

Veszprémben is nőhet a következő napokban a betegek száma

A Nemzeti Népegészségügyi Központ szakemberei a szennyvízből mutatták ki, hogy városunkban is növekedésre kell számítani.

Szombathelyen, Zalaegerszegen, Veszprémben, Kaposváron, Szekszárdon, Pécsett, Békéscsabán és Egerben is növekedő tendenciát mutattak ki az új koronavírus örökítőanyagának mennyiségében – állapította meg a Nemzeti Népegészségügyi Központ. 

A szakemberek a koronavírusnak a szennyvízben található örökítőanyaga koncentrációját figyelik, és a változások alapján becslik meg az esetszámban várható növekedést. A koronavírus vízzel, szennyvízzel eddigi vizsgálatok alapján nem fertőz, viszont a szennyvíz vizsgálatával lehetővé válik a vírus terjedésének nyomon követése nagyobb közösségekben, akár teljes településen.

Ez alapján városunkban a következő 4-10 napban számíthatunk növekedésre.

 

vehir.hu