Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Veszprém jövője a fenntarthatóság

2020. március 3. 14:46
Veszprém jövőjével kapcsolatos fejlesztésekről tartott előadást dr. Temesvári Balázs, a VKSZ Zrt. vezérigazgatója szombaton a Pannon Egyetemen.

 A minőségi és fenntartható környezet elérésének egyik alapvetése, a közösségi elköteleződés minősége. Temesvári Balázs előadásában kiemelte az emberi kapcsolatokban meglévő energia fontosságát, mivel nem elég csak a meglévő erőforrásokkal gazdálkodnunk, hanem Veszprém közössége is egy olyan elkötelezett és adott célok mentén tevékenykedő közösség legyen, amely valóban elhivatott a fenntarthatóság mellett.

A fenntarthatóság három terület harmonikus együttműködésében található: társadalmi fejlődés, környezetvédelem és gazdasági növekedés. Fontos továbbá, hogy a társadalom és a városok ne használják ki kizárólag a fejlődés érdekében a természeti erőforrásokat.

A fenntartható várostervezés fontos szempontja az alulhasznosított területek feltárása és a meglévő rendszerek jó kihasználása, továbbá kulcsfontosságú a közösségi odaadás és döntés a fenntarthatóság mellett. 2022-2025 között országos kormányzati célkitűzés, hogy a városok tömegközlekedésében olyan eszközöket használjanak, amelyek károsanyag-kibocsátása alacsonyabb a jelenleginél.

Ezzel párhuzamosan Veszprémben 2023-as cél egy működő elektromos mobilitási rendszer kiépítése. Dr. Temesvári Balázs hangsúlyozta:

„nagyon hiszek a közösségi tervezés, várostervezés módszertanában… Fontos kikérni a közösség véleményét az adott fejlesztésekről, felnőttként kell kezelni a közösséget…”

Az előadó kiemelte a meglévő városszöveti területek integrálását és a megújuló energia felhasználását, valamint a személyes megnyilvánulás szerepét, hogy ki mit tesz a környezetért.

A 2020-2023-as projekt hatalmas lehetőség a fenntarthatósági célok elérésében, melyben fontos szerepet kap Veszprém és a régió lakossága is.

Az előadás végén röviden bemutatták a Smart Veszprém Projektet. Okos megoldások bevezetését tervezik a városüzemeltetésben és a városlakókkal való kommunikálásban, ahol egy internetes platform lesz a segítségünkre. Továbbá tervben van még egy cash-less rendszer, amely az elektronikus fizetések elősegítésében kap majd szerepet, valamint elektromos töltési pontok kialakítása, ami könnyű elektromos eszközök és járművek töltésében segíti a városlakókat.

A továbbiakban dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora tartott szakmai előadást a levegőszennyezésről és az emberi tevékenység éghajlatra gyakorolt hatásairól.

 

Lengyel László

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.