Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. március 29. Auguszta
Veszprém
14°C
2024. március 29. Auguszta
Veszprém
14°C

Néhány adat a tinédzserek internetezési szokásairól

2019. május 20. 4:00
Egy ügynökség tavaly 10 ezer tinédzsert kérdezett meg arról, hogyan neteznek és miként vannak jelen a közösségi médiában. 39%-tól például kértek már erotikus fotót, -7% teljesítette is ezt.

Mióta lassan felnőtt egy generáció, mely tablettel a kezében született, még mindig van mit kutatni arról, hogy mit csinálnak az interneten. A Be Social nevű reklámügynökség 2018-ban 9875 magyar tinik kérdezett az internetezési szokásaikról. Az nem meglepő, hogy a válaszadók 78%-a napi 3 óránál többet internetezik, és az sem, hogy leginkább mobilról teszik mindezt.

A felmérés itt elolvasható, amik között van néhány érdekesség, melyet maguk a tinédzserek árultak el magukról. Ezek közül néhány meglepő:

-Kiderült, a tizenévesek 71%-ának vannak olyan barátja, ismerőse, akivel szinte csak virtuálisan tart kapcsolatot, közülük minden másodiknak több ilyen barátja is van.

-A megkérdezett tizenévesek 90%-a kapott már üzeneteket ismeretlentől, 43%-ukkal ez gyakran előfordul.

-A megkérdezett fiatalok 44%-a mondta azt, hogy volt már olyan érzése a közösségi médiában, hogy zaklatják. Minden 10. válaszolóval ez többször is előfordult.

-A felmérésben résztvevő tinik 39%-ától kértek már erotikus fotót chatbeszélgetésben- 7%-uk teljesítette is a kérést.

-A lányok közül minden 20., a fiúk közül minden 10. küldött már magáról kérésre erotikus képet chatüzenetben.

-A 14 év alattiaknak csaknem egyharmada számolt be arról, hogy kértek már tőle erotikus képet.

- A magyar tinik csaknem egynegyede szeretne influencer/YouTube-videós lenni. A válaszolók közel fele is úgy véli, vonzó lehet ez az út, de gyanítja, hogy hátrányokkal is jár mindez. Csak 18%-uk mondja azt egyértelműen, hogy inkább nem szeretne híres lenni a neten. Inkább a lányokat vonzza a sztárság.

Az idősebbek nem hisznek az influencereknek

Lazán, de ide kapcsolódik, hogy bár úgy tűnik, a magyar tiniknek fontosak az influencerek és hisznek is nekik, az idősebbekről lepereg a fizetett tartalomgyártás. Legalábbis ez derül ki a METU (Budapesti Metropolitan Egyetem) idei áprilisi felméréséből.

Ők ugyan csak 300, 1995 után született fiatalt kérdeztek meg, mégis látszik a különbség: a megkérdezettek többsége szerint döntéseit közvetlen környezete – családja (29%), párja (20%) vagy barátai (17%) – befolyásolja a legjobban.

Saját megítélésük szerint közel hasonló mértékben hatnak rájuk a statisztikák (18%), az internetes véleményekben azonban csak 10 százalékuk bízik. Az influencerek nyilatkozatai már nem számítanak hiteles információforrásnak a fiatalok körében: a válaszadók mindössze 1 százaléka véli úgy, hogy befolyásolják döntéseiket.

Ge. Á.
további cikkek
Felülírhatja-e egy nemzeti kultusz az igazságot? Felülírhatja-e egy nemzeti kultusz az igazságot? Gyorsan szögezzük le, hogy azoknak az információknak, amik a cikkben szerepelnek nagyrésze csak teoretikus, ahogy a logikai eszmefuttatás is, aminek a végén eljutunk addig, hogy az egyik legnagyobb magyarnak kikiáltott történelmi személyünk talán nem is volt akkora magyar. A belé vetett hit viszont megkérdőjelezhetetlen, amit óvni kell. De minden áron? 2024. március 17. 22:51 Digitális bordélyház – prostituáltnak lenni menő? Dóri Digitális bordélyház – prostituáltnak lenni menő? A Oxford English Dictionary először 1894-ben listázta a „feminizmus” szót, de az első szervezett feminista hullámot a 20. század elejére datálják. Nagyrészt mondhatjuk, hogy elhivatott nők csoportjai kivívták mára sorstársaik számára a jogot a szavazáshoz, meg a vezetéshez mondjuk, meg olyan általános dolgokhoz, hogy eldönthetem egyedül is, hogy férjhez megyek-e és lesz-e gyerekem például.   2024. március 10. 21:16 Az ikerség lélektana egy ikertől Eszter Az ikerség lélektana egy ikertől Soha nem tudtam, milyen lehet nem ikernek lenni, kezdetben még távolról sem ismerhettem ezt az érzést, hiszen az idősebb testvéreim is ikrek. Két ikerpár, boldog gyerekkor. 2024. március 3. 20:56 Óvatosan a pszichologizálással! Meli Óvatosan a pszichologizálással! Az internet tele van pszichológiai tartalmakkal, és ez legalább annyira rossz, mint amennyire jó. 2024. február 26. 0:54

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.