Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Színházi előadáshoz keresnek önkénteseket

2016. április 18. 11:43
Rendhagyó, köztéri színházi előadáshoz keres önkénteseket a STEREO Akt és az Artus Társulat a Tánc Fesztiválján látható produkciójukhoz.

Május 23-29. között idén is megrendezik Veszprémben a Tánc Fesztiválját, rengeteg érdekes és a hagyományos keretek közül kilépő táncszínházi produkcióval. A fellépők között szerepel a STEREO Akt és az Artus Társulat is, akik Promenád – Városi sorsturizmus című közös produkciójukat.

A Promenádot 2013-ban júniusában mutatták be Boross Martin rendezésében. A nézők egy városban haladó buszról követik a valóság-díszletben játszódó történetet.

A színészeket állomásról-állomásra kíséri a közönség, „kihangosított” gondolataikat hallgatják, nézik az utcán játszódó jeleneteket, amikről csak a Promenád busz utasai tudják, hogy színház. A társulat minden egyes előadásba szeretnének szereplőként is bevonni önkéntes, civil résztvevőket.

Májusban a Promenád busz Veszprém utcáit és tereit járja majd. Az alkotók olyan lelkes, színházi műhelymunka és rendhagyó, köztéri művészeti formák iránt érdeklődő önkénteseket keresnek, akik saját történeteikkel inspirálnák a folyamatosan változó forgatókönyvet, és akik szívesen látnának el kisebb feladatokat az előadásban, miközben történeteiket a cselekmény részévé teszik. Két lépcsőben vonják be a jelentkezőket a munkába: május 20-án délután vagy május 21-én délelőtt egy négyórás workshop során, majd az előadások előkészítésében és az előadásokban.

A workshop-ok időpontja: Május 20-án 14h és 18h között, és május 21-én 10h és 14h között.

Az előadások időpontja: Május 23. 14h és 17h

Jelentkezés:

- emailben: tancgyuri@hotmail.com
- Az emailben küldjétek el a telefonszámotokat, illetve egy pár soros személyes történetet, ami egy "menekülés" élményről szól.
- Legyetek szívesek megírni, hogy melyik workshop időpont lenne alkalmas számotokra.

vehir.hu
további cikkek
Az ifjúság problémáira fókuszál a Veszprémi Petőfi Színház színház Az ifjúság problémáira fókuszál a Veszprémi Petőfi Színház Sajtótájékoztatón ismertette az ifjúságfókuszú előadásait a Veszprémi Petőfi Színház. Szó esett arról, miként lehet a színház ma élő találkozási pont, értékközvetítő tér és valódi kapaszkodó a fiatal generációk számára. Egy biztos, a színházon nem múlik, hogy mindez megvalósulhasson: most ezer forintos jeggyel várják az ifjúságot több előadásra is. 2026. január 16. 22:20 „Ha vállalod önmagad, nagyot nyertél” kultúra „Ha vállalod önmagad, nagyot nyertél” Színész, rendező, dalszerző – és mindenekelőtt érzékeny megfigyelője annak a világnak, amelyben élünk. Máté P. Gábor pályája az elmúlt másfél évtizedben látványosan kitágult: a színházi deszkáktól a filmvászonig, a mesedaraboktól a társadalmi valóságig, a dalszövegírástól az önálló zenei albumokig vezet az útja. Alkotói döntésekről, morális határhelyzetekről, a COVID idején született, díjnyertes kisjátékfilmjéről, a zene felszabadító erejéről és az önazonosságról is beszélgettünk vele. 2026. január 14. 12:20 "Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre kultúra "Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre Balázs Péter és a Veszprémi Petőfi Színház története számos ponton keresztezi egymást. A veszprémi teátrum társulatának tagjai portálunkon keresztül osztották meg legkedvesebb emlékeiket a pár napja elhunyt Kossuth- és Jászai Mari-díjas színészről és rendezőről. 2025. december 16. 22:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.