Kis Gergő remek ötkarikás szereplése / Ajkai úszónk a 19. helyen végzett 1500 m gyorson

2008. augusztus 15. 16:46
Befejeződött Kis Gergő számára a pekingi olimpia programja. A Rája 94 Ajka kiválósága utolsó számában, az 1500 méteres gyorsúszás előfutamában 15:09.67-es idejével a hatodik helyen végzett, amely összesítésben a 19. helyre volt elegendő. A döntőbe a legjobb eredménnyel a szám kétszeres olimpiai bajnoka, az ausztrál Grant Hackett jutott.

Európa-bajnok úszónk összességében nagyszerűen szerepelt a tornán, a 400 méteres vegyes úszásban - óriási egyéni csúccsal - elért pontszerző helyezése mellett, a 4x200 méteres gyorsváltóban teljesített országos csúcsa is kiváló eredménynek tekinthető.