Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

686 milliónyi probléma a Kutyapártnál

ma 11:49
„…lehet, hogy jót tenne az országnak, ha egyszer lenne egy olyan választás, ahol a többség nem valaki ellen adja le a szavazatát, hanem valakire.” – Írta Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke a Facebookon, aki kutyapártos iróniával, de kellő komolysággal foglalta össze a párt helyzetét azután, hogy az egy százalékot sem sikerült elérni a választáson.

Kovács Gergely teljes írása:

 

Bár a Hold túlsó oldalán leadott szavazatokat még nem számolták össze, de lévén, hogy közismert az ott élő különös házaspár Kisgazdapárt iránti elkötelezettsége, valamint az arrafelé gyakori űrbuszoztatások, vélhetőleg ez már nem fog változtatni az eredményen:

Nagy eséllyel nem értük el az 1 százalékot a választáson és emiatt vissza kell fizetnünk 686 millió forintnyi kampánypénzt. A pénz nagyobb részét a kampányra költöttük, 160 milliót pedig megpályázatattunk és különféle szimpi projektekre adtuk tovább.

Hogy most pontosan mi fog történni, az a törvényben szereplő feltételes módú mondat és a nem létező gyakorlat miatt nem egyértelmű, de első körben a hamarosan megszülető határozat 15 napot fog adni a pártnak, hogy befizesse az összeget az államkasszába.

Ezt bármennyire is szeretnénk, nem fogjuk tudni teljesíteni, hiszen leginkább semennyi pénzünk sincs.
Fizetésképtelenség esetén pedig felszámolási eljárást fognak kezdeményezni a párt ellen.

Ettől sajnos nem kerül majd jobb anyagi helyzetbe az ország, mert a pártnak nincsenek érdemi mennyiségben értékesíthető vagyontárgyai, ha csak nem veszi már meg végre valaki az évek óta a padlásunkon porosodó dél-peruból importált, de még nem elvámolt kétfarkú kutyaszőr bálákat. Csak most, 20 százalék kedvezménnyel!

Ezen túl a párt vezetését és a választáson induló jelöltjeinket is terhelheti pénzvisszafizetési kötelezettség, bár ilyenre még nem volt példa az országban és ez döntés kérdése.

A sikeres választási szereplésünk eredményeként állami támogatásra se leszünk mostantól jogosultak, ami súlyos csapást mérhet az amúgy is gyengélkedő magyar gazdaságra azzal, hogy jelentősen, mintegy 0.00423728813 százalékkal növelheti a munkanélküliséget: a legtöbb alkalmazottunknak fel kell mondanunk.

Úgyhogy így jártunk. Nem gondoltuk volna, hogy még a 2018-as eredményünket is sikerül alulmúlnunk és ilyen helyzetbe kerülünk, ugyanitt szeretnénk cáfolni, hogy emiatt vettünk egy csomó elsőosztályú repülőjegyet dél-amerikai járatokra!

A párt vezetése tudja, hogy az igazi munka még csak most kezdődik.

Le kell vonnunk a konzekvenciákat.
Legfontosabb feladatunk most felállítani azt a legalább száz tagú bizottságot, aminek a dolga lesz megállapítani, hogy “rajtunk kívül mindenki más a hibás a történtekért.

És hogy amúgy a Kutyapárttal mi lesz?
Majd mondjuk, ha kiderült. Ami biztos, mi szeretnénk folytatni. De az, hogy milyen formában lesz erre lehetőségünk, már nem csak rajtunk múlik.

És még az is lehet, hogy jót tenne az országnak, ha egyszer lenne egy olyan választás, ahol a többség nem valaki ellen adja le a szavazatát, hanem valakire.De értjük, akkora szörny nőtt az elmúlt években az ország fölé, hogy most nem ez volt a helyzet.

(Aki segítene, hogy legalább a pénz egy részét ki tudjuk fizetni, az kommentben talál linket.
Ami épp gyengélkedik, mert olyan sokan klikkeltetek rá.
Ha nem működik, nézzetek vissza később oda vagy bankszámlaszámunk: 16200223-10089992-00000000.)

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.