17°C
17°C

A Pápa legyőzte az Úrkútot, élre állt az Almádi

2024. május 5. 22:31
Nehezen alakulhatna izgalmasabban a Vehir.hu vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság hajrája. A 26. forduló szombati rangadóján a negyedik Pápa legyőzte az Úrkút csapatát. Mivel az Almádi és a Fűzfő is nyert, az éllovas címvédő visszacsúszott a harmadik helyre.

A bajnoki cím sorsát is meghatározó rangadót rendeztek szombaton a vármegyei élvonalban. A negyedik helyezett Pápa az éllovas, címvédő Úrkút csapatát fogadta. Bár a vendégek már a 9. percben vezetést szereztek, Nagy Dávid révén a 24. percben egyenlítettek a sárga-kékek, akik Nagy Krisztián hajrában szerzett góljának köszönhetően végül fordítottak és nyertek.

Pápai Perutz FC–Úrkút SK 2-1 (1-1)

A Devecserben 4-0-ra győzedelmeskedő Almádi és a Fűzfő – amely 6-1-re kiütötte a Magyarpolányt – is kihasználta az Úrkút botlását. A BSE a győzelmével élre állt, a FAK pedig elfoglalta a második pozíciót.

Így áll az élmezőny négy körrel a végelszámolás előtt: 1. Balatonalmádi (62 pont), 2. Fűzfő (61), 3. Úrkút (60.), 4. Pápa (57).

A Sümeg 1-1-es döntetlent játszott a Zirccel, míg a Várpalota és a Pét csatája nem hozott gólt.

Vasárnap három nagyarányú vendégsiker született. A Rátót a Szentantalfa (0-5), a Csetény az Ajka Kristály (0-5), a Balatonfüredi USC pedig a szomszédos Tihany ellen szaladt bele a késbe (1-4).

Vehir.hu vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 26. forduló:

Május 4., szombat

Fűzfői AK–Klíma-Park Magyarpolány SE 6-1 (3-0)
Gólszerzők
: Kuti (32. – büntetőből), Auerbach (33.), Füle (42., 53., 55.), Bíró (75.), ill. Fülöp (87.)

Várpalotai BSK–Péti MTE 0-0

Devecser SE–Balatonalmádi SE 0-4 (0-1)
Gólszerzők
: Ács (37.), Márcsik (57.), Jánó (63., 85.)

Sümeg VSE–FC Zirc 1-1 (0-1)
Gólszerzők
: Dobai (87. – öngól), ill. Bíró (17.)

Gólszerzők
: Nagy D. (24.), Nagy K. (87.), ill. Papp (9.)

Május 5., vasárnap

FC RAC–Szentantalfa NVSE 0-5 (0-4)
Gólszerzők
: Molnár K. (6., 23., 86. – az elsőt büntetőből), Vári Kovács (17.), Szigeti (19.)

Csetény SE–Ajka Kristály SE 0-5 (0-1)
Gólszerzők
: Szarka (37.), Grőber (52., 64., 74.), Puskás (68.)

Balatonfüredi USC–Tihanyi FC 1-4 (0-1)
Gólszerzők
: Babos (80. – büntetőből), ill. Sudár (36.), Barcza (47.), Nemes G. (58.), Nemes Á. (89.)