Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 15. Jolán
Veszprém
16°C
2026. június 15. Jolán
Veszprém
16°C

A Kabóca Bábszínház alapítóit díjazták

2018. június 18. 6:59
A hétvégén rendezték meg a 25. Kabóciádé családos fesztivált, ahol Pro Meritis díjjal jutalmazták a bábszínház alapítóit.

Sarkadi Nagy László már 15 évesen részt vett a megyei bábrendezők tanfolyamán és ettől kezdve a bábművészet határozta meg életének alakulását. Gimnazistaként bábszakkört indított a sümegi általános iskola elsősei számára, ahol Végh Zsolt, elsős kisdiákként találkozott vele és a bábjátékkal. Azóta kettejük pályája és hivatása összefonódik. A Magyar Televízió által megszervezett „Játsszunk bábszínházat” című televíziós fesztivál műsorának mindig kiemelkedő szereplői voltak. A Győri Tanítóképző Intézetben szereztek tanítói diplomát.

Végh Zsolt és Sarkadi Nagy LászlóVégh Zsolt és Sarkadi Nagy László

1992-ben érett meg a helyzet a vidéki bábszínházak alapítására, amikor is a városi bábszínház alapjainak lerakására Veszprémbe kerültek. Megkezdték a munkát a társulat, a színház létrehozásához. Bábelőadásaikkal, bábos játszóházaikkal, kiállításaikkal és pedagógusoknak szervezett szakmai programjaikkal számtalan gyermek és felnőtt életébe vittek örömöt és játékosságot. A tervezéstől a bábok elkészítéséig mindenből kivették a részüket. Páratlan igényességgel, hatalmas szakmai tudással, tehetséggel készültek előadásaik. Közösségteremtő erejük példaértékű.


Még több kép az idei Kabóciádéról:

Képgaléria - vehir.hu

Huszonötödik alkalommal rendezték meg a veszprémiek kedvenc családi fesztiválját, a Kabóciádét.


1994-ben rendezték meg az első Kabóciádét, melynek népszerűsége azóta is töretlen. 2001 január 1-je óta működik színházként a 25. jubileumát ünneplő Kabóca. 2018-ban Veszprém Megyei Jogú Város Polgármestere a Kabóca bábszínház alapítójaként, a bábszínház vezetésében, az értékteremtés területén, valamint Veszprém város hírnevének öregbítésében végzett kiemelkedő munkájuk elismeréseként Sarkadi Nagy László és Végh Zsolt részére Pro Meritis díjat adományozott.

vehir.hu
Domján Attila
további cikkek
Szotyizás a múzeumban kultúra Szotyizás a múzeumban Egy falu életében a közösségi lét hagyományos pilléreit a templom, a kocsma és a futballpálya adja. Ezt a sokszor mosolyogtató, mégis komoly társadalmi és néprajzi kérdéseket felvető világot mutatja be a Laczkó Dezső Múzeum csütörtökön nyílt formabontó kiállítása. A Hátsó füves tárlat a Bakony és a Balaton térségének amatőr labdarúgását hozza testközelbe, megőrizve az utókor számára a vidéki futball hamisítatlan hangulatát. 2026. június 12. 14:15 A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető kultúra A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. 2026. június 12. 11:49 Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha közélet Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha Neonfényes utcák, felhőkarcolók árnyékában élő emberek, mindenható multinacionális vállalatok, testbe épített technológia és állandó társadalmi feszültség. A cyberpunk világa egyszerre ijesztő és lenyűgöző, mégis generációk nőttek fel rajta, és máig az egyik legnépszerűbb sci-fi irányzatnak számít. ma 14:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.