Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 16. Jusztin
Veszprém
25°C
2026. június 16. Jusztin
Veszprém
25°C

Életre kel a történelem a Kossuth utcán

2016. május 6. 11:19
3D-s IMAX moziélményt kínáló filmvetítés csalogat mindenkit Veszprém központjában a posta előtti téren délután négy óráig.

Hazánk históriáját mutatja be a Magyar történelem című negyedórás rövid film. A 134 jelenetből álló alkotás hazánk történtének legfontosabb állomásait mutaja be Hunor és Magor korától egészen az Európai Unióhoz való csatlakozás pillanatáig.

A rövidfilm tavaly készült el és hét idegen nyelven is elérhető. Állandó helyszíneken (pl. Halászbástya vagy az Egri Vár) is várja azokat, akik kíváncsiak például arra, hogy hogyan nézett ki a Budai Vár Mátyás király korában, de tavaly egy mobil autó is útnak indult, így rengeteg városban lehetővé válik a 3D-s időutazás.

A film készítésében egy egész csapatnyi történész vett részt, a hitelesség elérését pedig Búzás Gergely történész, részég, a MNM Visegrádi Mátyás Király Múzeum igazgatója felügyelte.

Varga Roland, az ötletgazda és Mozgai Balázs, marketing vezető meséltek a részletekről, sőt azt is elárulták, hogy terveik között szerepel egy egész estés verzió elkészítése is.

Szabó Virág
Domján Attila
további cikkek
Szotyizás a múzeumban kultúra Szotyizás a múzeumban Egy falu életében a közösségi lét hagyományos pilléreit a templom, a kocsma és a futballpálya adja. Ezt a sokszor mosolyogtató, mégis komoly társadalmi és néprajzi kérdéseket felvető világot mutatja be a Laczkó Dezső Múzeum csütörtökön nyílt formabontó kiállítása. A Hátsó füves tárlat a Bakony és a Balaton térségének amatőr labdarúgását hozza testközelbe, megőrizve az utókor számára a vidéki futball hamisítatlan hangulatát. 2026. június 12. 14:15 A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető kultúra A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. 2026. június 12. 11:49 Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha közélet Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha Neonfényes utcák, felhőkarcolók árnyékában élő emberek, mindenható multinacionális vállalatok, testbe épített technológia és állandó társadalmi feszültség. A cyberpunk világa egyszerre ijesztő és lenyűgöző, mégis generációk nőttek fel rajta, és máig az egyik legnépszerűbb sci-fi irányzatnak számít. tegnap 14:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.