Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 16. Jusztin
Veszprém
15°C
2026. június 16. Jusztin
Veszprém
15°C

Szeretettel készült képek

2015. április 23. 19:17
Magyar Dalma és Böröczki Veronika alkotásaiból nyílt kiállítás az Íródeák kávézóban csütörtök délután.

A szervezők nevében Babják László üdvözölte a nagy számban érkező érdeklődőket. Emlékeztetett: gyakran tartanak kiállítást, hiszen célként tűzték ki, hogy bemutatkozási lehetőséget biztosítanak a fiatal művészeknek.

Babják LászlóBabják László

Némedi Lajos alpolgármester köszöntőjében is a helyszínt dicsérte, kiemelve, hogy gyakran adnak helyet kiállítások, irodalmi estek, beszélgetések, kötetbemutatók számára, nyáron pedig az udvaron koncerteket is szerveznek. Örömét fejezte ki, hogy ezúttal két ifjú tehetség munkáit csodálhatjuk meg a falakon.

Dr. Keskeny IldikóDr. Keskeny Ildikó

Dr. Keskeny Ildikó festőművész méltatta a kiállítókat, akiket összeköt a festészet szeretete, amely – vélemény szerint – elvarázsolta őket. “Általános iskolás koruk óta rajzolnak, festenek, elérkezett az idő, hogy nyilvánosság elé álljanak és megmutassák magukat” – fogalmazott, hozzátéve: hobbi festőként kezdték, belső késztetésből, a természet szeretetéből és az alkotás vágyától vezetve.

Böröczki Veronika első kiállításos festő bemutatkozójában azt írta: “Egy kiállítás mindig kitárulkozás, az alkotó lelkének egy-egy darabját adja át a közönségnek” – idézte dr. Keskeny Ildikó. “Beleszeretett a tájba, ahol él, csodálója a Balatonnak, a Tapolcai-medencének. Olajtechnikával dolgozik, erős, élénk színeket használ, ezzel is kifejezni kívánja, hogy az alkotás milyen nagy örömet jelent a számára. Tisztában van vele, hogy még nagyon sokat kell tanulnia, de a festésszeretete kitartásra ösztönzi” – vélekedett az alkotóról.

Magyar Dalma mindig szeretett rajzolni, tanárai ösztönözték, hogy komolyabban foglalkozzon a művészettel. Jelenleg a Zirci Művészeti Szakközépiskola ötödéves tanulója. Élete nagy fordulópontja előtt áll, a napokban felvételizik a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátori szakára. Több kiállítással is büszkélkedhet, az elsőnek is ez a kávéház adott otthont. Több téma is foglalkoztatja, tájképek, utcaképek mellett portrékat is készít. Kísérletező kedvét mutatja, hogy képei technikában is változatosak, alkalmazza az akvarellt, tempera és pasztell technikát, a színeket használja a szépség, a hangulat és a gondolat kifejezésére, de grafikai munkákat is készít.

Böröczki Veronika és Magyar DalmaBöröczki Veronika és Magyar Dalma

Minden alkotómunka hajtóereje az alkotóban lakozó szeretet. Böröczki Veronika és Magyar Dalma képei szeretettel készültek – ajánlotta a kiállítást dr. Keskeny Ildikó, amely május 6-ig tekinthető meg az Íródeák kávézóban.

A megnyitót közreműködött Antal Alexa, a Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola növendéke, klarinéton.

Cseh Zoltán
további cikkek
Szotyizás a múzeumban kultúra Szotyizás a múzeumban Egy falu életében a közösségi lét hagyományos pilléreit a templom, a kocsma és a futballpálya adja. Ezt a sokszor mosolyogtató, mégis komoly társadalmi és néprajzi kérdéseket felvető világot mutatja be a Laczkó Dezső Múzeum csütörtökön nyílt formabontó kiállítása. A Hátsó füves tárlat a Bakony és a Balaton térségének amatőr labdarúgását hozza testközelbe, megőrizve az utókor számára a vidéki futball hamisítatlan hangulatát. 2026. június 12. 14:15 A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető kultúra A színház akkor teljes, ha mindenki számára elérhető Esélyegyenlőségi programjáról tartott szakmai eseményt a Veszprémi Petőfi Színház. A Nagyszínház előcsarnokában rendezett alkalmon Oberfrank Pál színházigazgató és Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes, kreatív menedzser beszélt arról, hogyan lehet a színházat valóban nyitottabbá és befogadóbbá tenni. Az eseményen levetítették a Lélektől lélekig című filmet is, amely a teátrum esélyegyenlőségi törekvéseit mutatja be. 2026. június 12. 11:49 Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha közélet Cyberpunk Veszprém? Megnéztük, honnan indult a műfaj, amely ma aktuálisabb, mint valaha Neonfényes utcák, felhőkarcolók árnyékában élő emberek, mindenható multinacionális vállalatok, testbe épített technológia és állandó társadalmi feszültség. A cyberpunk világa egyszerre ijesztő és lenyűgöző, mégis generációk nőttek fel rajta, és máig az egyik legnépszerűbb sci-fi irányzatnak számít. tegnap 14:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.