Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C

Magyarország sikeréhez a fiatalokra van szükség

2012. április 19. 18:06
Ezt dr. Mihalovics Péter fogalmazta meg veszprémi sajtótájékoztatóján, ahol a miniszteri biztos a fiatalok tudatos energiafogyasztására hívta fel a figyelmet.

– Az Új Nemzedék Jövőjéért Program négy fő beavatkozási területet tartalmaz a fiatalok élethelyzetének javítása érdekében, úgy mint a karriertervezés, a családalapítás, az állampolgári aktivitás, valamint a szórakozás – emelte ki dr. Mihalovics Péter, külön hangsúlyt fektetve arra, hogy a program által bővülnének a fiataloknak szóló szolgáltatási lehetőségek, és erősödne identitástudatuk is.


dr. Mihalovics Péter

A z Új Nemzedék Jövőjéért Program koordinációjáért felelős miniszteri biztos a Pannon Egyetem állásbörzéjét látogatta meg csütörtökön, mivel a program célként fogalmazza meg, hogy növelni kell a fiatalok társadalmi felelősségvállalását, és elő kell segíteni a környezetvédelem beépülését a mindennapokba, ezért is támogatja a Magyar Villamos Művek Zrt. 2011 márciusában, a soros magyar EU-elnökséghez kapcsolódóan indított „Energia 2.0 – Pont Veled” elnevezésű programját.

Ennek célja, hogy a fiatalokat megismertesse a megújuló energiákkal, azok lehetséges térnyeréseivel, jelentőségükkel, továbbá aktivizálja őket a minél hatékonyabb és környezettudatosabb magatartásformák kialakítására az energiafogyasztás területén is. Ez a kezdeményezés jól példázza, hogy kreatív ötletekkel és innovatív kivitelezéssel korszerű módon népszerűsíthető az energiatakarékosság, valamint az alternatív energiaforrások preferálása.

– Ahhoz, hogy sikeres Magyarországot építsünk, sikeres fiatalokra van szükség, akiknek a sikerhez vezető úton pedig a jó egzisztencia és a tudatos karrierépítés segíthet. Az állásbörzéhez hasonló rendezvényeken találkozhat egymással a személyiség, a kompetencia és a piac igénye is – fogalmazott dr. Mihalovics Péter.

A miniszteri biztos látogatásának másik okaként az Energia 2.0 projektet emelte ki. „Napjaink energiaigénye napról napra nő”, az energiaforrások hatékony kihasználásának terhét az új nemzedék jövője viseli. – Tudatos felhasználókat kell nevelnünk a fiatalokból – húzta alá.

Balassa Gergő
Kovács Bálint
további cikkek
Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! közélet Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! A nagy karácsonyi hajtás közepette segítünk egy kis kikapcsolódást csempészni a decemberi hetekbe. Nyereményjátékunkkal két különleges veszprémi élményre is belépőt nyerhetnek olvasóink: a CODE Digitális Élményközpontba és a Várbörtön Kiállításra. ma 16:43 Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák közélet Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák, a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is - közölte a NÚSZ Zrt. ma 10:47 Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését közélet Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését December ötödikén mutatja be a Veszprémi Petőfi Színház Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály Hippolyt, a lakáj című történetét, melyet Dolhai Attila Jászai Mari-díjas színész állított színpadra. Első színházi rendezése tehát a királynék városához kötődik, elsősorban erről kérdeztük a színész-rendezőt, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatóját. tegnap 22:52

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.