Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Elindult a fedett pályás szezon atlétika Elindult a fedett pályás szezon Bonyhádon és Budapesten szerepeltek a VEDAC atlétái, mely versenyek az első állomásai voltak a fedett pályás országos bajnokságokra történő felkészülésnek. 2021. február 2. 19:01 A Barcát elvernék, a BL-t megnyernék One Veszprém HC A Barcát elvernék, a BL-t megnyernék A Telekom Veszprém csapatkapitánya, Lékai Máté hangsúlyozta, elsődleges céljuk feledtetni a decemberi BL-négyes döntőben való sikertelen szereplést. Első lépésként csütörtökön (20.45) hazai környezetben múlnák felül az eddig hibátlan katalán Barcelonát, később pedig a sorozat győzelméért is megtesznek majd minden tőlük telhetőt. 2021. február 2. 18:48 Remekül teljesítettek az SVSE atlétái SVSE Remekül teljesítettek az SVSE atlétái A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái emlékezetes teljesítményt nyújtottak január utolsó hétvégéjén: az Európa-bajnoki szintek mellett régóta fennálló országos csúcsokat is megdöntöttek 2021. február 1. 17:25 Jól halad a VLS felkészülése VSC Veszprém Jól halad a VLS felkészülése Az eddig lejátszott négy felkészülési mérkőzésén egyaránt győzelmet aratott városunk harmadosztályban szereplő labdarúgócsapata, a Practical VLS. A vezetőedző Pető Tamás szerint nincs jelentősége az eredményeknek, ugyanakkor elégedett játékosai pályán mutatott teljesítményével. 2021. február 1. 16:51 Tokió 2020 - Kvalifikációs ABC: két fix csapat, további három még versenyben sport Tokió 2020 - Kvalifikációs ABC: két fix csapat, további három még versenyben Szűk fél évvel a tokiói olimpia rajtja előtt a klasszikus csapatsportágak közül férfi és női vízilabdában biztos a magyar részvétel. 2021. február 1. 12:04 Dánia megvédte világbajnoki címét kézilabda Dánia megvédte világbajnoki címét Dánia férfi kézilabda-válogatottja megvédte világbajnoki címét, miután 26-24-re legyőzte Svédországot az egyiptomi torna vasárnapi döntőjében, Kairóban. 2021. január 31. 19:19 A spanyol válogatott nyerte a bronzérmet kézilabda A spanyol válogatott nyerte a bronzérmet Az Európa-bajnok spanyol válogatott nyerte az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság bronzérmét, miután 35-29-re legyőzte Franciaországot a vasárnapi, kairói helyosztón. 2021. január 31. 16:12 Visszatérés és győzelem száznegyven nap után kézilabda Visszatérés és győzelem száznegyven nap után A BFKA Veszprém U22 három góllal legyőzte a BFKA Balatonfüred U22-es alakulatát a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának szombati megyei rangadóján. 2021. január 31. 11:15 Fordított és nyert a VESC VEHIR-VESC Fordított és nyert a VESC A VESC női röplabdacsapatának kétszettes hátrány után egyenlítenie, majd megnyernie is sikerült az érdi Delta elleni hazai derbijét az NB II szombati játéknapján. 2021. január 31. 10:42 VKKFT: továbbjutás a kupasorozatban Veszprémi KKFT VKKFT: továbbjutás a kupasorozatban Az első osztályú bajnokság után a Magyar Kupában is jól szerepel városunk fiatalabbik kézilabdacsapata, a Veszprémi KKFT. Tombor Csaba együttese szombaton a Tatai AC ellen vívta ki a továbbjutást. 2021. január 31. 10:16 Remek teljesítmény, magabiztos győzelem Insedo Veszprém Kosárlabda Klub Remek teljesítmény, magabiztos győzelem A házigazda HOYA-PE Veszprém kosárlabdacsapata meggyőző, húszpontos diadalt aratott az MTK felett szombaton este a férfi kosárlabda NB I/B Piros csoportjának tizennyolcadik fordulójában. 2021. január 31. 9:45 Csaknem két évtizedes rekordot adott át a múltnak az SVSE szupertehetsége Csaknem két évtizedes rekordot adott át a múltnak az SVSE szupertehetsége A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) klasszisa, Varga Gréta Barbara tizenkilenc éves rekordot döntött meg 1500 méteren az atlétikai Budapest-bajnokság első napján. 2021. január 30. 23:08 Szögi István több mint 35 éves országos csúcsot döntött meg 1500 méteren SVSE Szögi István több mint 35 éves országos csúcsot döntött meg 1500 méteren A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) kiválósága, Szögi István csaknem 36 éves országos rekordot javított meg szombaton 1500 méteren a bécsi fedett pályás atlétikai versenyen. 2021. január 30. 22:38 Már siklanak a jégen az utánpótlás hokisok Már siklanak a jégen az utánpótlás hokisok A terveknek megfelelően december végére elkészült a Dózsavárosban épülő jégcsarnok első üteme. Jelenleg a tesztüzem zajlik, szombaton a helyszínen járt Porga Gyula polgármester és Ovádi Péter országgyűlési képviselő is. 2021. január 30. 13:46
... 716 717 718 719 720 ...
közélet
Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt. 
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.