Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Mentőállomást kapott Nagyvázsony / ─ hatvanmilliós költségvetéssel ─ Főhajtással kezdődött péntek délelőtt Veszprém megye legújabb mentőállomásának, a nagyvázsonyinak átadása. Az emlékezetes helikopterbalesetben elhunyt kollégáik emlékére egyperces csenddel tisztelegtek a mentősök. A hatvanmilliós költséggel létesült mentőállomás jelentős lépés a megyében, ugyanis létrejöttével a lefedettség 95%-ossá nőtt, s a 15 perces eseményi kiérés is biztosított. 2008. szeptember 5. 13:28 A Beneš-dekrétumok áldozataira emlékeztek / Veszprémben az országjáró kereszt 2007 szeptember 20-án a szlovák parlament megszavazta a Beneš-dekrétumok sérthetetlenségét. A határozat elleni tiltakozás részeként idén szeptember 20-án tudományos konferenciát szerveznek a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, ahol történészek és politikusok tartanak előadást a dekrétum előzményeiről és következményeiről. A konferenciát megelőzően több városban, a Szüllő Géza Polgári Társulás által készített fakereszttel emlékezik meg a Mozaik Egyesület és a KDNP a dekrétum áldozatairól. A kereszt eddig többek között Győrben, Csornán, Fertőszentmiklóson, Sopronban, Székesfehérváron járt, Veszprém után Siófok, Kaposvár és Pécs fogadja még ma, és további 11 település szeptember 20-ig. 2008. szeptember 5. 11:48 Adó és járulékcsökkentés? Gyurcsány Ferenc tegnap Balatonfüreden, az adóhivatali dolgozók országos konferenciáján elmondta: adó- és járulékcsökkentésre szükség van, de azt nem lehet az állam működőképességének a rovására, a szociális és jóléti biztonság kárára megtenni. A kormányfő nem számol azzal, hogy ez rövid távon a gazdaság fehéredéséhez vezetne, így az első évben ennek fedezetét megteremti a kormány. Kompromisszumokra szükség lesz - mondta -, és az adórendszeren kívül egy sor más elemmel kell segítenünk a gazdasági növekedést. Az országnak szerinte van tartaléka, a lakosságnak annak a húsz százalékában, amely jelenleg nem vesz részt a közteherviselésben. A konferencián elmondta: a tíz százalékpontnyi fekete gazdaság köztehertartalma már több mint ezer milliárd forint, ez az az összeg, amire szükségünk van. 2008. szeptember 5. 9:05 Elfogták a palotai vandálokat / Emlékműveket rongáltak és autókat gyújtogattak a fiatal fiúk Mint arról már korábban hírt adtunk Várpalotán egymás után több nemzeti jelképet is megrongáltak ismeretlen vandálok. Először a várnál döntöttek ki egy zászlórudat, majd a Trianoni Emlékmúzeumnál egy keresztet, megrongálták a palotai olimpikon márványtábláját, legutóbb pedig a tavasszal átadott Wass Albert emlékpark 13 almafája közül törtek derékba négyet és levizelték az erdélyi író márványtábláját. A várpalotai rendőrkapitány arról értesítette a Vehír szerkesztőségét, hogy gyors és eredményes nyomozati munkának köszönhetően a napokban elfogták. 2008. szeptember 4. 22:07 1 milliárdos fejlesztés a fogyatékosok otthonában / Az önállóbb, egyenlőbb életért Átadták Dákán a jövőre 60 éves Batthyány Ilona Fogyatékosok Otthona nagy volumenű beruházását. A két új épület építése, valamint a régiek felújítása két éven át tartott. De nem csak külsőségekben újult meg a sérültek otthona, a szakmai munkát új alapokra helyezték és elnyerték a Regionális Módszertani Intézmény címet is. Ma már Dákán rehabilitációt is tartanak szenvedélybetegeknek, fény és zeneterápiát is alkalmaznak. De mindenekelőtt az volt a cél, hogy intimebb, önállóbb, s ezzel egy teljesebb, boldogabb életre teremtsék meg a lehetőséget. A dákai otthonban 225-en laknak önálló, szabad életre képtelen fogyatékos felnőttek. 2008. szeptember 4. 20:46 Fölszerelték a visszaszámlálót / – mégis befutnak a pirosba – Csütörtök 13 óra 30 perc. Közlekedéstörténeti pillanat Veszprémben: munkába állt a Jutasi út és a Budapesti „kamerás” kereszteződésében a visszaszámláló szerkezet. A Vehír Molnár László fotóin keresztül mutatja be Tisztelt Olvasóinak a felszerelés fázisait. 2008. szeptember 4. 14:38 Megrongálták Szilvásy nyaralóját Megrongálták a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért felelős miniszter lesencefalui nyaralóját szerda hajnalban. A ház ajtaján a rendőrök égés nyomára bukkantak, több helyi lakos pedig robbanás hangjáról számolt be, olvashattuk még aznap délután az MTI közleményében. A rendőrség beszámolójában "ismeretlen gyúlékony anyagot" emleget, a helyszínelők azóta kiderítették, hogy a tettes nem használt robbanóanyagot, feltehetően festékhígító és gázolaj vagy benzin keveréke okozta a károkat. 2008. szeptember 4. 13:42 Egyeztetés lámpaügyben / – a politikusnak is foglalkoznia kell az üggyel – Már régen nem műszaki, technikai, közlekedésszervezési, hanem politikai „ügy” a Jutasi út és Budapest út kereszteződésében felállított kamera. A Vehír eddig valamennyi fórumról tudósított. Csütörtökön a Magyar Szocialista Párt meghívásának tettünk eleget. Ezen Katanics Sándor képviselő fejtette ki véleményét, illetve számolt be egy – talán a téma előbbre lépését segítő – egyeztetésről. 2008. szeptember 4. 12:11 Távolkeleti tapasztalatok / Nem csak gazdasági előny származhat a magyar-tajvani kapcsolatokból Értékes tapasztaltokról és fontos tanulságokról számolt be mai sajtótájékoztatóján az augusztusban hazatért tajvani küldöttség vezetője, Lasztovicza Jenő. Veszprém megyei közgyűlésének elnöke nyolcadmagával látogatott a távol keleti országba, hogy az ott töltött idő alatt a delegáció tagjai választ kapjanak hazánk és az apró sziget közti, a jövőben még szorosabbra fűzhető gazdasági együttműködés kapcsán felmerült kérdésekre. Az elnök úr mellet helyet foglalt Mihalovics Árpád, a Pannon Egyetem rektorhelyettese és Ékes József országgyűlési képviselő is, akik országaink együttműködésének további értékes lehetőségeiről számoltak be. 2008. szeptember 4. 12:02 Menni vagy maradni?: ez itt a kérdés! / Tapolcán ülésezett a szocialista frakció A Fidesz, sőt az SZDSZ szerint is távoznia kell a Gyurcsány Ferencnek. A miniszterelnök szerint viszont széles körben támogatják a szembenézés programját, úgy véli elképzeléseit az emberek is alapvetően jónak ítélik meg. A kormányfő a tapolcai frakcióülésen úgy fogalmazott, ahogy fogalmazott, kész vitára szállni a jó ügyért. A múlt héten, a Népszabadság hasábjain közzétett programról szólva Gyurcsány Ferenc szó szerint azt mondta: "Na most ha jön számunkra egy támogatás ehhez, akkor szerintem nehéz megmagyarázni parlamenti pártoknak, hogy akkor ők miért nem támogatják". 2008. szeptember 4. 11:10 Szent Imre hercegre emlékeztek / „István király fiához írt intelmei pillérei lehetnének erkölcsi kódexünknek” Szent István fiára, Imre hercegre emlékezett veszprémi várban a Szent Imre Egyesület, akiknek célja a hagyományőrzésen túl, hogy méltó helyére emelje a szenteket, történelmünk hőseit a királyi városban. Szent Imre neveltetése nyomán példaképe lehetne a mai fiataloknak. Atyjának, hozzá írt intelmei pedig alapul szolgálhatnának erkölcsi kódexünknek – mondta az emlékező szónok, Veres B. Zsuzsa. 2008. szeptember 3. 21:03 Újabb egymillió a kórháznak / A "Közösség szíve" program a gyermekosztályoknak gyűjtött Harmadik alkalommal rendezte meg a CBA és a Procter & Gamble a Közösség szíve programot. Ez alkalommal is 10 millió forintot gyűjtöttek össze, mellyel a gyermekek egészégéhez szeretnének hozzájárulni. Az összeget 10 kórház gyermekosztálya között osztották szét egyenlő arányban. Egy hónapon belül ez a harmadik alkalom, hogy pénzadományt kap a Veszprém Megyei Kórház, mondta a hivatalos átadáson Rácz Jenő főigazgató, aki szerint ez a megmozdulás fémjelzi, hogy intézményükben kiváló szakemberek dolgoznak, akiket a betegek és egyéb szférák is elismernek. 2008. szeptember 3. 17:36 Felül kell vizsgálni a kiszabott büntetéseket és a speciális közlekedési szituációt / Együttműködést, konzultációt kezdeményez a Fidesz a kameráról Másfél hónap alatt több mint 1600 járművezetőt büntettek meg, brutális 100.000 forint összegre, mert pirosba hajtottak a Budapest út-Jutasi út kereszteződésében. Köztük több buszsofőrt, akikről tudjuk, hogy kellőképp felelősségteljesek, hiszen utasaik életéért felelnek. Abban a kereszteződésben bajnak kell lennie, amit ki kell vizsgálni – mondta a Fidesz sajtótájékoztatóján Némedi Lajos. A képviselő már a város vezetésével is egyeztetett, vonják be a probléma feltárásába a Veszprémi Rendőrkapitányság közlekedési szakembereit. Némedi továbbá azt szeretné, ha Katanics Sándor ismételten találkozna Kondorosi kormánybiztossal, s nem csak a büntetések regionális központi felülvizsgálata, hanem a jogalkalmazók mérlegelési lehetősége mellett is szót emelnének. 2008. szeptember 3. 16:53 A reptérről a bizottsági ülésen A Városfejlesztési Bizottság elfogadta a szentkirályszabadjai repülőtér szabályozási tervét. A témáról egyébként korábban lakossági fórumot is tartottak, melyet az önkormányzat hirdetett meg. A rendezvényen a Településszerkezeti Tervet, valamint a többször is módosított Szabályozási Tervet, annak Helyi Építési Szabályzatát stb. tárták az érintettek elé. A módosítással kapcsolatos terveket, alátámasztó munkarészeket már korábban kifüggesztették, ám az érdeklődés visszafogott volt. 2008. szeptember 3. 15:45
... 1588 1589 1590 1591 1592 ...
sport
Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.