Idén a férfiaknál két-két alsó- és felsőházi csapat fog megküzdeni a döntőbe jutásért. Előbb a bajnokságban listavezető Újpest lép pályára az alsóházban már három fordulóval a rájátszás vége előtt győztes Kecskemét ellen, majd a tavalyi döntő "visszavágóján" a házigazda és tavaly bajnok Veszprém találkozik a címvédő Berettyóújfaluval, amely a bajnokság mostani kiírásában a Kecskeméthez hasonlóan nem került be a legjobb hat közé.
A hazai szövetség honlapja szerint a férfiaknál Rába ETO hét kupagyőzelemmel vezeti az örökrangsort, a Haladás ötször, a címvédő Berettyóújfalu négyszer diadalmaskodott. Rajtuk kívül még három csapatnak sikerült eddig megnyernie az MK-t: 2021-ben a Veszprém, 2008-ban az Aramis, 2007-ben pedig a Gödöllő ünnepelhetett.
A nőknél a DEAC sorozatban hatodik alkalommal emelheti magasba a trófeát, ehhez először a TFSE-t kell legyőznie. A két csapat ebben a szezonban eddig háromszor csapott össze és mindhárom alkalommal a Debrecen nyert. A másik ágon a másodosztályú Astra együttese az élvonalbeli Tolna-Mözs csapatával találkozik az elődöntőben.
A kupahétvége a női mérkőzésekkel kezdődik és a férfiak küzdelmeivel folytatódik. Vasárnap délelőtt ismét a hölgyek lépnek pályára, kora délután pedig a férfi döntőre kerül sor. A finálékat az M4 Sport élőben közvetíti, a napi belépők ára 1500 forint.
A négyes döntő programja:
szombat:
női elődöntő:
TFSE-Tent Budapest - DEAC 10.30
Astra HFC - Tolna-Mözs 13.00
férfi elődöntő:
Újpest FC – SG Kecskemét Futsal 15.30
Vehir.hu Futsal Veszprém - MVFC Berettyóújfalu 18.00
vasárnap:
női döntő 10.30
férfi döntő 13.45
