Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. február 5. Ágota
Veszprém
6°C
2026. február 5. Ágota
Veszprém
6°C

Büntetőpárbaj után Eb-ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott

ma 21:32 // Forrás: MTI
Ezüstéremmel zárta a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságot: Cseh Sándor szövetségi kapitány csapata a csütörtöki döntőben ötméteresekkel 15-13-ra kapott ki a holland együttestől.

A csütörtöki mérkőzés több fordulatot tartogatott, jól kezdtek a magyarok, de aztán a Madeirára címvédőként érkező hollandoknál volt az előny. A magyarok visszakapaszkodtak, és 10-10-zel zárult az alap játékidő. Az ötöspárbajban a hollandok voltak pontosabbak.

Szilágyi Dorottya (b) és a holland Simone Van De Kraats a nõi vízilabda Európa-bajnokság döntõjében játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésen a funchali Olimpiai Uszodakomplexumban 2026. február 5-én.MTI/Szigetváry ZsoltSzilágyi Dorottya (b) és a holland Simone Van De Kraats a nõi vízilabda Európa-bajnokság döntõjében játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésen a funchali Olimpiai Uszodakomplexumban 2026. február 5-én.MTI/Szigetváry Zsolt

Ezt megelőzően 2003-ban végzett másodikként a magyar válogatott, Ljubljanában az olaszoktól szenvedett vereséget a fináléban, 6-5-re. A magyarok tíz éve játszottak legutóbb döntőt, akkor is a hollandokkal, de legutóbb 9-7-re nyertek. Ugyanakkor párhuzam az is, hogy a tíz évvel ezelőtti Eb-n is találkozott egymással korábbi szakaszban a két csapat: akkor 14-10-re, most, Madeirán 5-4-re bizonyultak jobbnak a hollandok.

A magyar válogatott 1985, 1987, 1989, 1995 és 2003 után hatodszor lett Eb-ezüstérmes.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.