Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Babás nap a HEMO-ban

2010. szeptember 17. 0:03
A Veszprémi Babahordozó Klub szeretettel vár minden érdeklődőt a Babahordozó Napon szombaton.

A kisbaba állandóan kézben lenne, babakocsival nem a legkényelmesebb a tömegközlekedési eszközöket használni, kényelmes és praktikus megoldás kell a hétköznapokra. Hogyan lehet akkor helyesen hordozni a gyermeket? A Veszprémi Babahordozó Nap erre is választ ad szeptember 18-án, szombaton a HEMO-ban. Az egész napos program ingyenes, a Veszprémi Babahordozó Klub szeretettel vár minden érdeklődőt.


A kontinuum-elv a hordozás szemszögéből

Tíz órai kezdettel Szabó Tánya háromgyermekes édesanya, a Beli Buba Babahordozó Iskola tanfolyamvezetője beszél a babahordozás nyugati kultúrájáról. Szó esik majd a baba természetes igényéről és a praktikumról, valamint az anatómiailag helyes hordozásról.


Miért jó szoptatni?

Újszászi Petra pszichológus, szoptatásban továbbképzett szakember és egyben kétgyermekes édesanya tizenegy órától beszélget az érdeklődő mamákkal a szoptatásról. Előadásában választ ad, mennyi mindenben segíthet az igény szerinti szoptatás, beszél a baba és az anya testi-lelki egészségének megóvásáról és hasznos tanácsokat, szoptatási praktikákat mond az anyukáknak.


Ölelj át!

A kötődő nevelésről mindenkinek címmel délután háromkor könyvbemutató lesz. A könyv szerzője, dr. Büki Andrea személyesen beszél könyve születéséről, tapasztalatairól a kötődő neveléssel kapcsolatban. A kötődő nevelés lényege ugyanis, hogy hallgassunk a bennünk lapuló gyermekgondozó ösztönökre, hogy megtaláljuk azt, ami a gyermekeinknek és nekünk, szülőknek is a legjobb.


Éjszakai gondoskodás

Kalmár Alexandra szoptatási tanácsadó, az Ölelés Babahordozó Szakmai és Érdekvédelmi Egyesület alelnöke a gyermekek alvási szokásairól tart előadást délután négykor. Választ kaphatunk, hogy miért alszik annyit a gyermek, hogyan tudunk pihenni a kisbabával együtt, és hogyan kerülhetőek el az alvásproblémák. Természetesen szem előtt kell tartani, hogy nincs két egyforma család, ezért nincs egy általános megoldás sem.


Mennyi minden vár még rád

A program egész ideje alatt megtekinthető a Bújj hozzám ismeretterjesztő kiállítás, valamint az Édes terhem fotókiállítás a helyszínen. A mamákat és a papákat egész napos tanácsadással várják a szervezők, lehetőségük nyílik különböző hordozók kipróbálására. A nagyobb gyerekeknek lesz játszósarok, kézműves foglalkozás szakképzett felügyelettel, a legkisebbeknek pedig szoptató-pelenkázó helységet rendeznek be. Ezeken kívül még tombola és vásár várja az érdeklődőket.

További információ a www.edesterhem.blogspot.com honlapon olvasható
 

Janni Anikó
további cikkek
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában közélet Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában. tegnap 19:18 A betlehemi csillag lehet, hogy nem is egy csillag volt karácsony A betlehemi csillag lehet, hogy nem is egy csillag volt Vajon mi ragyoghatott Júdea egén abban az időben, amikor a történelem kereke új irányt vett? Máté evangéliuma szerint egy fényes csillag vezette a napkeleti bölcseket ahhoz a bizonyos betlehemi jászolhoz, a modern kori tudománynak viszont több reális válasza is van arra, hogy ez milyen csillagászati jelenségnek felelhetett meg. Ahhoz viszont, hogy megértsük a „csillag” természetét, nem elég a távcsöveinket az ég felé fordítanunk, bele kell helyezkednünk az ókori megfigyelő gondolkodásmódjába is. ma 0:23 Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos közélet Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos Bár nem is gondolnánk, de a Biblia egyik legrejtélyesebb története a napkeleti bölcsek látogatása a gyermek Jézusnál. A betlehemi jászol mellett térdelő három alak képe annyira beleivódott a kultúránkba, hogy szinte fel sem tűnik, mennyire kevés konkrétumot őriztek meg róluk a történetírás legkorábbi forrásai. Ha lehántjuk a történetről az évszázadok alatt rárakódott népi kegyességet és a művészeti ábrázolások romantikáját, egy olyan ókori történet bontakozik ki előttünk, amely a Perzsa Birodalom papságától a babilóniai csillagászokon át egészen a nabateus karavánutakig vezet. tegnap 0:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.