Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 19. József
Veszprém
8°C
2026. március 19. József
Veszprém
8°C

Új parkoló épül a Török Ignác utcában

2025. március 7. 16:35
A veszprémi Török Ignác utcában jelentős fejlesztés kezdődött el március 4-én, amelynek eredményeként egy új, rendezett parkoló épül. A jelenlegi murvás terület helyett egy korszerű, térkő burkolatú parkolót alakítanak ki, amely jobban megfelel a városi közlekedés igényeinek.

A Török Ignác utcai ingatlan jelenleg egy rendezetlen murvás parkolóként funkcionál, ahol a járművek többsége merőleges beállásban parkol. A terület csapadékvíz-elvezetése és fásítása eddig nem volt megoldott. A most induló fejlesztés célja, hogy a parkoló rendezettebbé és használhatóbbá váljon a város lakói számára.

A munkálatok a tervek szerint augusztus végére fejeződnek be. Az új parkoló 50 férőhelyes lesz, térkő burkolattal és megfelelő vízelvezetéssel ellátva. Emellett kétoldali zöldsávot és új fákat is telepítenek a környezet barátságosabbá tétele érdekében. A közvilágítás is megújul, igazodva a környező utcák világítási rendszeréhez.

Bár a beruházás során elektromos autótöltő kiépítésére is gondoltak, ennek megvalósítása egyelőre a pénzügyi lehetőségektől függ, így később dönthetnek róla.

A sajtótájékoztatón Gerstmár Ferenc képviselő elmondta, hogy a parkolóépítés egy régi igény megvalósulásának kezdetét jelenti. Hangsúlyozta, hogy Veszprém egyik legnagyobb kihívása a parkolási problémák megoldása, és ez a fejlesztés különösen fontos a Bakonyalja városrész számára.

„Ez lehet, hogy kis lépés Veszprémnek, de mindenképpen nagy lépés a Bakonyalja városrésznek” – fogalmazott a képviselő. Hozzátette, hogy további közlekedésbiztonsági fejlesztéseket is terveznek, például állandó traffipaxok kihelyezését, járdaépítést, útburkolati jelek felfestését és gyalogátkelőhelyek létesítését a környék komfortosabbá tétele érdekében.

Varga Tamás és Gerstmár FerencVarga Tamás és Gerstmár Ferenc

Varga Tamás alpolgármester hozzátette, hogy az elmúlt években számos parkolóépítés történt a városban, például a gyárkert és a Kádár utca környékén, de a lakótelepeken továbbra is komoly kihívást jelent a parkolás.

„Ebben a projektben 50 új parkolóhely készül el térkő burkolattal, és külön figyelmet fordítottunk a gyalogosok kényelmére is. Az élet úgy hozta, hogy a parkoló bejáratánál sokan kijárták a füves területet, ezért ezt is térkövezni fogjuk, kulturáltabbá téve a környék megközelíthetőségét” – mondta Varga Tamás.

A beruházás részeként 9 új fát ültetnek el, és előkészítik az elektromos autótöltők kiállásait is, hogy a jövőben, ha forrás rendelkezésre áll, könnyen telepíthessék azokat.

A parkoló összesen 78,5 méter hosszú lesz, a várakozóhelyek 2,5×5 méteresek, melyeket 12 cm széles sorközök választanak el. A várakozóhelyek mindkét oldalán két-két, másfél méter széles zöldsávot is kialakítanak, amelybe új fákat ültetnek. A parkoló végén egy megfordulást segítő úthosszabbítás is épül.

A gyalogos közlekedést is fejlesztik: egy új, 2 méter széles járdát építenek a parkoló és az út között. Emellett a meglévő járdák térköves felújítása is része a projektnek, így biztosítva a gyalogos forgalom folytonosságát.

A kivitelező a Strabag, és a munkaterületet már átvették. A kivitelezés várhatóan a nyár folyamán befejeződik. A teljes beruházás költsége 92 millió forint, amely tartalmazza a tervezést, műszaki ellenőrzést és az építési munkálatokat is.

vehir.hu
Vámosi Patrik
további cikkek
Március végén rajtol a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaraton Veszprémben közélet Március végén rajtol a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaraton Veszprémben A Pannon Triathlon Club Veszprém–Balaton 2026 Európa Sportrégiója program részeként március 28-án rendezi meg a III. Ada–Alu Sportrégió Félmaratont. A Megyeház tér ezen a napon a mozgás és a közösség találkozópontjává válik, ahonnan a résztvevők biztonságos, forgalomtól elzárt útvonalakon indulhatnak neki a különböző távoknak. ma 11:36 A tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek iskolai visszatérését segíti a Veszprémi Tankerületi Központ szakmai napja A Veszprémi Tankerületi Központ „Beteg gyermek az osztályban” címmel szervezett szakmai napot pedagógusok számára. A program az „Esélyt a gyermekeknek!” című, RRF-1.2.4-25-2025-00008 azonosítószámú projekt keretében valósult meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz, valamint Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. ma 11:06 Száz LEGO minifigura árasztja el Veszprém utcáit április 4-én közélet Száz LEGO minifigura árasztja el Veszprém utcáit április 4-én Mindenki életében van egy korszak, amikor a legfontosabb kincsek a tenyerünkben is elférnek. Ezt az élményt hozza el most nagyban Prevics Attila, a Haszkovó utcai Játék bizományi üzlet vezetője, aki április 4-én nem kevesebb, mint száz LEGO-figurát rejt el Veszprém utcáin, hogy aztán a kalandvágyók egy izgalmas játék keretében megtalálhassák őket. Az egyedülálló, tíz városrészt érintő figuravadászat zseniálisan ötvözi a nosztalgiát az aktív kikapcsolódással, miközben a résztvevők újra felfedezhetik a város ikonikus helyszíneit és helyi vállalkozásait. ma 17:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.