Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Élményszerű és vonzó Veszprém

2010. augusztus 14. 5:54
A Szalézi Szent Ferenc Kommunikációs Központ közös és biztos pontja lesz a világban a Veszprémet szerető embereknek.

Élményszerűvé és vonzóvá tenni a várost, életre kelteni a várat és egyházi értékeit, programokat kínálni az ide látogatóknak, és lehetőséget nyújtani minden célcsoportnak az interaktív tanulásra, köztük a nemzetközi közönségnek és a fiataloknak is - ezek a fő célkitűzései a kapuit várhatóan a jövő évi turisztikai szezonra megnyitó, 881 millió forintos költséggel megvalósuló Szalézi Szent Ferenc Kommunikációs Központnak.


Bíró-Giczey ház

A projekt ötletgazdája Szijjártó Orsolya, a pályázatot készítő és a projektet menedzselő Innoreg Kft. ügyvezető igazgatója elárulta, a főegyházmegye, a beruházásra 747 millió forintos uniós támogatást nyert el. Az Érseki Palotával szemben, a veszprémi vár egyik legszebb épületeként számon tartott Bíró-Giczey ház felújítását követően, itt kap helyet majd a kommunikációs központ.

Több mint ezer négyzetméteren lesz infópont, könyves- és ajándékbolt, kávézó, vetítőterem, gyermek-foglalkoztató, hangszerkészítő- és javító látványműhely. A tervek szerint a második emeleti kiállítótérben a térség településeit megidéző liturgikus tárgyak kerülnek bemutatásra, amely így a Veszprém környéki egyházi tematikus út látogatóközpontjaként szolgál. Az első emeleten egy barokk enteriőr kiállítás lesz látható: az eredeti pompájukban megújuló, gyönyörű barokk termekben megelevenednek az Egyházmegye történelmének jelentős alakjai, így például bemutatásra kerülnek az egykori veszprémi püspök Padányi Bíró Márton személyes tárgyai.

Az intézményben az érseki könyvtár és az érseki levéltár is bemutatkozási lehetőséget kap, a gyerekek számára pedig drámaelőadások, kézműves foglalkozások ígérnek maradandó élményeket.


Az épület belső udvarának látványterve, melyet a Narmer Építészeti Stúdió készített

A látogatók a belső udvaron kialakításra kerülő gyógynövénykertben pihenhetnek meg, illetve az udvarról juthatnak majd be a Szalai Miklós, a halimbiai füvespap életét bemutató „Füvesházba”.

Szausev Xénia
további cikkek
Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos közélet Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos Bár nem is gondolnánk, de a Biblia egyik legrejtélyesebb története a napkeleti bölcsek látogatása a gyermek Jézusnál. A betlehemi jászol mellett térdelő három alak képe annyira beleivódott a kultúránkba, hogy szinte fel sem tűnik, mennyire kevés konkrétumot őriztek meg róluk a történetírás legkorábbi forrásai. Ha lehántjuk a történetről az évszázadok alatt rárakódott népi kegyességet és a művészeti ábrázolások romantikáját, egy olyan ókori történet bontakozik ki előttünk, amely a Perzsa Birodalom papságától a babilóniai csillagászokon át egészen a nabateus karavánutakig vezet. ma 0:11 Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni közélet Steinbach József: Jézus képes mindenféle életvihar közepette is csendességet teremteni Az a Jézus, aki az első karácsonyon megszületett, képes mindenféle lehetetlen, emberileg tehetetlennek tűnő életvihar közepette is nagy csendességet teremteni - mondta Steinbach József református püspök karácsony napján Balatonalmádiban. tegnap 20:41 XIV. Leó pápa: megváltozna a világ, ha segítenénk a gyengéknek és az elnyomottaknak XIV. Leó pápa XIV. Leó pápa: megváltozna a világ, ha segítenénk a gyengéknek és az elnyomottaknak Ha mindegyikünk átérezné a másik szenvedését, szolidáris lenne a gyengébbekkel és az elnyomottakkal, a világ megváltozna - jelentette ki XIV. Leó pápa karácsonyi üzenetében, amelyet a Szent Péter-bazilika központi lodzsájáról mondott csütörtök délben. tegnap 20:23

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.