Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Január 19-én a dózsavárosiak újra szavazhatnak képviselőjükről

2024. november 8. 11:15
A Helyi Választási Bizottság pénteki ülésén döntött arról, hogy 2025. január 19-re tűzi ki Veszprém 12-es számú választókörzetében – Dózsaváros, Csererdő és Jutaspuszta – az időközi önkormányzati választást, amit azért kell megtartani, mert Hegedűs Barbara, a városrész eddigi képviselője immáron a magyar országgyűlés Fidesz-KDNP frakciójában dolgozik tovább.

Hegedűs Barbara az Európai Parlamentbe bekerülő Dömötör Csaba listás helyét vette át a kormánypárt frakciójában a Parlamentben, az összeférhetetlenség miatt viszont le kellett mondania a veszprémi önkormányzatban betöltött képviselői pozíciójáról.

Mivel a korábbi alpolgármester  Veszprémben egyéniben nyerte meg körzetét, szintén a törvénynek megfelelően időközi választást kell kiírni. A Helyi Választási Bizottságnak egyébként 120 napja lett volna ezt kiírni, viszont már most határoztak arról, hogy január 19-én Veszprémben a Dózsavárosban megtartják a választást. Mindez kiderül a nyilvánosan elérhető határozatból.

Ugyanez a dokumentum írja, hogy a kitűzéstől számított 70 és 90 nap közötti dátumra kell, hogy essen a választás, ami csak vasárnap lehet. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy a Helyi Választási Bizottság a lehető legkorábbi dátumot választotta, hiszen péntektől számítva a 72. napon már meg is tartják a szavazást. 

Ennek menete ugyanaz lesz, mint a június 9-ei önkormányzati választásnak, azzal a különbséggel, hogy most csak a Dózsaváros, Csererdő és Jutaspuszta lakosai szavazhatnak, valamint kizárólag az egyéni képviselőjükről, polgármesterről és pártlistákról nem.

Szintén a Helyi Választási Bizottság határozatából derül ki, hogy az induláshoz szükséges ajánlóíveket legkorábban november 30-tól vehetik fel a jelöltek és két hetük lesz összegyűjteni a szükséges érvényes aláírásokat, egészen pontosan december 16-ig. Miután ezek érvényességét megállapította a bizottság, akkor lesz hivatalos, hogy kik és milyen színekben indulnak majd januárban Hegedűs Barbara megüresedő pozíciójáért.

Mindez azt jelenti, hogy rövid kampányra lehet számítani, hiszen a karácsonyi időszak is beleesik, valamint további előnye a korai dátumnak az, hogy a városi közgyűlésben sem marad így betöltetlen pozíció.

Egyelőre egyik politikai erő sem jelentette be, hogy kit indítana a választáson, amennyiben ez változik, portálunk első kézből tájékoztat a fejleményekről.

vehir.hu
további cikkek
A futball szeretete nem kor kérdése Veszprémben sport A futball szeretete nem kor kérdése Veszprémben Egész napos futballprogrammal telt meg a veszprémi Március 15. úti Sportcsarnok, ahol a 40+ korosztály számára rendeztek öregfiúk teremfoci tornát. A kilenccsapatos viadal nemcsak a gólokról és az eredményekről szólt, hanem arról a játékörömről és közösségi élményről is, amely évtizedek óta összeköti a labdarúgás szerelmeseit. ma 15:38 Mintegy 170 párt indulhat a 2026-os országgyűlési választáson közélet Mintegy 170 párt indulhat a 2026-os országgyűlési választáson Körülbelül 170 párt indulhat a 2026. április 12-ére kitűzött országgyűlési képviselő-választáson – közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) az MTI megkeresésére. Négy évvel ezelőtt még 267 jogerősen bejegyzett párt szerepelt a nyilvántartásban. ma 11:28 A magyar társadalom határozott többsége elutasítja a sorkatonaság visszaállítását közélet A magyar társadalom határozott többsége elutasítja a sorkatonaság visszaállítását A magyarok több mint kétharmada ellenzi a kötelező sorkatonai szolgálat újbóli bevezetését – derül ki a Nézőpont Intézetlegfrissebb, reprezentatív közvélemény-kutatásából. A felmérés szerint a választókorú lakosság 71 százaléka nem támogatná a sorkatonaság visszaállítását, miközben mindössze a megkérdezettek egynegyede értene egyet az intézkedéssel. tegnap 16:08

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.