Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 22. Csilla
2025. április 22. Csilla

Augusztus végén érkeztek meg a gólyák Veszprémbe

2024. augusztus 21. 11:31
Először léphették át a Pannon Egyetem küszöbét az intézmény elsőéves hallgatói a hosszú hétvégén.

A hosszú hétvégén rendezték meg a Pannon Egyetem gólyatáborát. Az elsőévesek hétfő délután léphették át először az egyetem B épületének küszöbét, ahol az aulában a karok vezetői fogadták őket. 

Abonyi János rektor is gratulált az intézmény újdonsült hallgatóinak, akik az elmúlt időszakban számos kihívással – az érettségivel, felvételivel – küzdöttek meg. Megsúgta nekik: általában azok válnak igazán sikeressé akik ott vannak minden egyetemi buliban és közösségi rendezvényen, és aktív szerepet vállalnak az egyetemi életben. 

Ovádi Péter és Abonyi JánosOvádi Péter és Abonyi János

A fiatalokat Ovádi Péter parlamenti képviselő is köszöntötte, aki maga is e falak között végezte tanulmányait. A képviselő szerint a Pannonra jelentkezők jó döntést hoztak, Veszprém kiváló egyetemi és sportváros, ahol biztosan jól fogják érezni magukat. 

A Pannon Egyetemre a rendes felvételi eljárásban 1605-en nyertek felvételt államilag támogatott képzésre, az önköltséges hallgatókkal együtt összesen nagyságrendileg kétezer gólya kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait. Még nem dőlt el minden: jelenleg is zajlik a pótfelvételi eljárás, amelyben a Pannon Egyetem több szakon is tudott államilag finanszírozott helyeket meghirdetni, ezek ponthatárait augusztus 29-én hirdetik ki.

vehir.hu
Vámosi Patrik

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.