Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
13°C
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
13°C

A hősök köztünk élnek

2008. május 30. 9:25 // Forrás: Veszprém Megyei Önkormányzat sajtóreferens
Történelmi nagyjaink mellett azokra is emlékeztetett Polgárdy Imre, a megyei közgyűlés alelnöke, akik korunk kiemelkedő személyiségei. Dobán, a Hősök napi megemlékezésen tegnap részt vett Ékes József, a térség országgyűlési képviselője, Fülöp Zoltán, a megyei közgyűlés tagja és Vaczkó László, a falu szülötte is, aki sokat tett a somlói térségért.
Fehér Ferdinánd, a Doba Jövőéért Egyesület elnöke köszöntője után az alelnök kiemelte: sokszor az egyszerű hétköznapokban tesznek névtelen szürke emberek olyat, amely sorsfordító lehet. Munkások, művezetők nélkül nem lehet országot építeni. Fogalmazók, írnokok nélkül nincsenek törvények. Rendőrök, tanárok nélkül nem működik az ország. Hit, erő és erkölcs, ami meghatározza értékrendünket - vélekedett Polgárdy Imre.
Horváth Zoltán polgármester a még ma is köztünk élő Feri bácsira emlékeztetett, aki megjárta Szibéria poklát. A dobai lakosok közül több, mint ötvenen vesztették életüket a háborúkban. Az ünnepségen a helyi nyugdíjas asszonyok, diákok műsorral  emlékeztettek azokra, akik a múltban és napjainkban is tiszteletet érdemelnek.


Zatkalik-Peresztegi Virág
további cikkek
Norbi és Réka megmozgatta Veszprémet közélet Norbi és Réka megmozgatta Veszprémet Hétfő este Veszprémbe érkezett a Norbi és Réka Fitt Roadshow. A Március 15. utcai sportcsarnok teljesen megtelt a fitneszházaspár ingyenes közös edzésén, ahol minden generáció képviseltette magát, elképesztő energiával és jó hangulattal töltve meg a csarnokot. ma 14:48 Zelenszkij: nem áll szándékunkban biztosítani, hogy a Barátság vezetéken szállított kőolajból fedezze Moszkva a háborút. Orbán: arcátlanság! közélet Zelenszkij: nem áll szándékunkban biztosítani, hogy a Barátság vezetéken szállított kőolajból fedezze Moszkva a háborút. Orbán: arcátlanság! Senkinek nem áll szándékában hozzásegíteni Oroszországot ahhoz, hogy a kőolaj tranzitján pénzt keressen és abból fedezze az Ukrajna elleni háború folytatását - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn. ma 8:48 Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola közélet Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola Idén második alkalommal - a veszprémi általános iskolák közt egyedüliként – kapta meg a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola. 2026. március elsején, a Budapesti Kongresszusi Központban megtartott Pedagógus Expó rendezvényen osztották ki a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány “Családbarát Köznevelési Intézmény” díjait, címeit és elismerő okleveleit. tegnap 17:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.