15°C
15°C

A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók

2024. április 10. 21:43
Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján.

A veszprémiek kiválósága, Betlehem Dávid kedden két csapattársát, az Egyesült Államokban tanuló Sárkány Zalánt, és a nyíltvízen kétszeres világbajnok Rasovszky Kristófot utasította maga mögé.

Szerdán 400 méteren is a veszprémi hármas tarolt, annyi különbséggel, hogy a győztes Betlehem Dávid mellett ezúttal Rasovszky Kristófé lett az ezüst és Sárkány Zaláné a bronz.

A Magyar Úszó-szövetség hivatalos honlapja kiemeli, hogy a veszprémi vegyesváltó – a mellúszó Áment Bálinttal kiegészülve – alig tíz perccel a 400-as döntő után bronzéremig robogott. Rasovszky úszta a hátat, Betlehem a pillangót, Sárkány a gyorsot.

A dobogón Szokolai László tanítványai (balról jobbra): Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán - Fotó: MÚSZ FacebookA dobogón Szokolai László tanítványai (balról jobbra): Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán - Fotó: MÚSZ Facebook

3. Iron Swim SE 4:09.71

Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  2024. április 18. 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50 Újabb olimpiai szintek születhetnek a Duna Arénában, ahol Milák és Hosszú visszatér úszás Újabb olimpiai szintek születhetnek a Duna Arénában, ahol Milák és Hosszú visszatér Keddtől péntekig a Duna Arénában rendezik meg az úszók országos bajnokságát, ahol többen is az párizsi ötkarikás szintet szeretnék elérni, de a legnagyobb figyelem a visszatérő olimpiai bajnokokra, Milák Kristófra és Hosszú Katinkára irányul. 2024. április 8. 11:20