Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját

2024. április 9. 20:50 // Forrás: MTI
Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján.

A veszprémiek kiválósága két csapattársát, az Egyesült Államokban tanuló Sárkány Zalánt, és a nyíltvízen kétszeres világbajnok Rasovszky Kristófot utasította maga mögé.

Betlehem a futam után "vázolta" az olimpiai terveket, amely szerint ő Párizsban medencében 1500 méter gyorson indulna - ez van legközelebb a 10 kilométeres nyíltvízi küzdelmekhez -, Rasovszkyé lenne a 800, Sárkány pedig mindkettőt "vinné", ő ugyanis nem úszik majd a Szajnában.

A győztes Betlehem Dávid a férfi 1500 méteres gyorsúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 9-én. MTI/Kovács TamásA győztes Betlehem Dávid a férfi 1500 méteres gyorsúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 9-én. MTI/Kovács Tamás

A keddi dobogósok:   

férfiak:

200 m vegyes:
1. Zombori Gábor (ÚTE) 1:57.88 perc
2. Török Dominik Márk (BVSC-Zugló) 1:59.12
3. Holló Balázs (BVSC-Zugló) 1:59.77

100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 48.38 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.54
3. Szabados Bence (BVSC-Zugló) 49.13

100 m mell:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:03.28 perc
2. Kutasi Máté (FTC) 1:03.76
3. Gasparics Zalán (Érd) 1:04.31

50 m hát:
1. Jászó Ádám (Pécsi Sportiskola) 25.30 másodperc
2. Kovács Benedek (BVSC-Zugló) 25.47
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 25.54    

1500 m gyors:
1. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 14:54.12 perc
2. Sárkány Zalán (Balaton ÚK Veszprém) 15:10.44
3. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 15:14.49    

nők:

200 m vegyes:
1. Sebestyén Dalma (UNI Győr Úszó SE) 2:13.75 perc
2. Kapás Boglárka (ÚTE) 2:13.94
3. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:15.50

100 m gyors:
1. Pádár Nikolett (Szeged Úszó Egylet) 54.64 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 55.07
3. Ugrai Panna (Hód Úszó SE) 55.13

100 m mell:
1. Fángli Henrietta (UNI Győr Úszó SE) 1:07.50 perc - országos csúcs
2. Békési Eszter (BVSC-Zugló) 1:08.68
3. Halmai Petra (Debreceni SC) 1:09.79

50 m hát:
1. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 28.31 másodperc
2. Burián Katalin (Iron Swim SE) 28.96
3. Pózvai Kiara (UNI Győri Úszó SE) 29.33

1500 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:11.73 perc
2. Jackl Vivien (TVSE) 16:14.39
3. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 16:19.95

4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE 3:53.17 perc
2. BVSC-Zugló 3:53.87    
3. Kőbánya SC 3:57.21

4x100 m vegyes gyorsváltó:
1. UNI Győr Úszó SE 3:34.57 perc
2. BVSC-Zugló 3:35.01
3. FTC 3:37.22

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.