Férfi kézilabda BL: Fazekas Gergő csapata is továbbjutott

2024. március 7. 23:03 // Forrás: MTI
A válogatott Fazekas Gergő csapata, a lengyel Orlen Wisla Plock továbbjutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, mivel házigazdaként 29-28-ra legyőzte a portugál FC Portót az utolsó forduló csütörtöki játéknapján.

Az európai szövetség honlapja szerint a magyar irányító három lövésből két góllal járult hozzá a sikerhez. A Lengyel Kupa-címvédő Plock a B csoport hatodik helyén végzett, a negyeddöntőbe jutásért pedig a francia Paris Saint-Germain lesz az ellenfele.

A csoportkör végeredménye:

B csoport: 1. SC Magdeburg (német) 24 pont, 2. Barcelona (spanyol) 22, 3. Telekom Veszprém 20, 4. Montpellier HB (francia) 14, 5. GOG (dán) 13, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 11, 7. FC Porto (portugál) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 0

A csoport: 1. THW Kiel (német) 22 pont, 2. Aalborg HB (dán) 19, 3. Paris Saint-Germain (francia) 17, 4. Industria Kielce (lengyel) 16, 5. PPD Zagreb (horvát) 14, 6. OTP Bank-Pick Szeged 13, 7. Kolstad HB (norvég) 11, 8. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 0

Az első két helyezett a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutottak.

A negyeddöntőbe jutásért:

OTP Bank-Pick Szeged - Telekom Veszprém (a továbbjutóra az Aalborg HB vár)
Orlen Wisla Plock - Paris Saint-Germain (a továbbjutóra a Barcelona vár)
GOG-Industria Kielce (a továbbjutóra a Magdeburg vár)
PPD Zagreb-Montpellier HB (a továbbjutóra a THW Kiel vár)

A párharcok első mérkőzéseit március 27-28-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Kapcsolódó cikk
Kikapott a Veszprém, a Szeged lesz a következő ellenfél a BL-ben
A házigazda Telekom Veszprém kétgólos vereséget szenvedett a címvédő, német Magdeburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtök esti zárófordulójában. Az "Építők" a B-csoport harmadik helyén zárt, így a rájátszásban az örök rivális OTP Bank-Pick Szegeddel mérkőzik majd meg a negyeddöntős szereplésért.
Kentin Mahé: Elfáradtam, hangom semmi! Telekom Veszprém Kentin Mahé: Elfáradtam, hangom semmi! Nem csak az őrületes fordítás és az utolsó másodperces győzelem miatt marad emlékezetes a Telekom Veszprém csütörtök esti BL-negyeddöntője: a dán Aalborg elleni derbin a keretből kimaradó olimpiai bajnok francia irányító, Kentin Mahé az O-szektorból támogatta társait. 2024. április 26. 10:41 Megtolták a kátyúba rekedt szekeret Erről jut eszembe… Megtolták a kátyúba rekedt szekeret Egy régi sportos bölcsesség szerint a mérkőzés utolsó pillanatában kell vezetni, mert akkor az ellenfélnek már nincs ideje egyenlíteni. Mintha ennek a mondásnak az életképességét akarták volna igazolni csütörtökön este a Veszprém Arénában a házigazda Telekom játékosai, akik a dán Aalborg elleni férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén hatgólos hátrányból feltámadva csak egyszer vezettek a hatvan perc során, a dudaszó pillanatában (32-31). 2024. április 26. 7:51 Utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém a BL-negyeddöntőben! Telekom Veszprém Utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém a BL-negyeddöntőben! A házigazda Telekom Veszprém hatgólos hátrányból felállva 32-31-re nyert a dán Aalborg Handbold ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtök esti, első felvonásán. A visszavágót jövő szerdán 18.45-kor rendezik Dániában. 2024. április 25. 20:24 Momir Ilics: egy labda dönthet a negyeddöntőben Telekom Veszprém Momir Ilics: egy labda dönthet a negyeddöntőben Momir Ilics, a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője szerint egy labda dönthet a dán Aalborg HB elleni párharcban, a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. 2024. április 24. 19:53