2024. április 30. Katalin, Kitti

Betlehem döntős férfi 1500 gyorson, Rasovszky nem

2024. február 17. 11:21 // Forrás: MTI
Betlehem Dávid egyéni csúcsot úszva döntőbe jutott férfi 1500 méter gyorson a dohai vizes-világbajnokság szombati napján, míg Rasovszky Kristófnak nem sikerült bekerülnie a legjobb nyolcba.

A 20 éves veszprémi úszó, Betlehem Dávid sokáig vezetett az előfutamban, majd két riválisa a hajrában lehagyta, de így is 14:51.48 perces egyéni csúcsot elérve végzett harmadikként, ami később azt jelentette, hogy a vasárnapi döntőbe is a harmadik idővel került be.

Betlehem Dávid a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutama után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 17-én. A versenyző egyéni csúcsot úszva döntőbe jutott. MTI/Derencsényi IstvánBetlehem Dávid a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutama után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 17-én. A versenyző egyéni csúcsot úszva döntőbe jutott. MTI/Derencsényi István

A nyíltvízi versenyek 10 kilométeres számában aranyérmes Rasovszky Kristóf - aki 800 méteren országos csúccsal ötödik volt a mostani vb-n - egy ideig másodikként tempózott Betlehem mögött, de az idő előre haladtával egyre inkább fáradni látszott, s végül 14:59.44 perces idővel csapott a célba, ami az összesítésben a 12. pozícióra volt elég, így neki nem sikerült bejutnia a fináléba.

Rasovszky tavaly Fukuokában döntős és hatodik volt 1500 gyorson, akkor egyéni csúccsal (14:51.46 perc) zárta a finálét, ennél most csaknem nyolc másodperccel volt lassabb.

Rasovszky Kristóf a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutama után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 17-én. A versenyző nem jutott tovább a legjobb nyolc közé. MTI/Derencsényi IstvánRasovszky Kristóf a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutama után a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 17-én. A versenyző nem jutott tovább a legjobb nyolc közé. MTI/Derencsényi István

Betlehem és Rasovszky Dohában tagja volt a nyíltvízi csapatversenyben bronzérmes magyar négyesnek.