Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 22. Paulina
Veszprém
20°C
2026. június 22. Paulina
Veszprém
20°C

Lezárult az ingyenes lakossági izzócsere-program

2024. február 13. 10:28
Hétfő délelőtt ismertették a Városházán az ingyenes LED-csereprogram eredményeit és részleteit. A kezdeményezés második alkalommal is nagy sikert aratott a lakosság körében, összesen 40 000 darab izzót osztottak ki a veszprémiek között.
 

Ez a program nem csupán az egyéni fogyasztást képes csökkenteni, hanem kiemelkedő szerepet játszik az energiatudatosság kialakításában is. Ezek az apró lépések kulcsfontosságúak a tudatosság növelésében és a pozitív szemléletformálásban az energiafelhasználás terén. Az önkormányzat ezért még tavaly év végén kereste meg a CYEB Energiamegoldások Kft. azzal a céllal, hogy a háztartásokban található hagyományos izzókat LED-alapúakra cseréljék, amellyel jelentős energiamegtakarítás érhető el.

Brányi Mária alpolgármester a sajtótájékoztatón kiemelte: nagy öröm számukra, hogy a két alkalommal meghirdetett programban ennyien részt vettek. A háztartási villamosenergia körülbelül 30%-át használják világításra, ami egyedülálló lehetőséget teremt a környezetvédelmi szempontok figyelembevételére. Az LED izzó és a hagyományos izzó között akár 80%-os hatékonysági különbség is lehet az előbbi javára. Ennek köszönhetően hosszú távon jelentős megtakarítás érhető el – akár súlyos tízezrek is –, egyben fontos lépés a fenntartható energiagazdálkodás felé. Úgy véli, a közel negyvenezer izzó kiosztása nem csak a családoknak, de összvárosi szinten is nagy megtakarítást jelent.

Hegedűs Barbara alpolgármester elmondta: városi szinten nagy figyelmet fordítanak a fenntarthatósági feladatokra, és szerették volna ebbe a lakosságot is minél jobban bevonni. A Városháza dolgozói rengeteg munkát fektettek a programba, igyekeztek mindenkinek segíteni abban, hogy hozzájuthasson az ingyenes csomagokhoz. Kiemelte, hogy a jövőben is igyekeznek minden lehetőséget kihasználni, hogy erősítsék az emberekben a környezettudatosabb szemléletet.

A második ütemben 446 háztartás jelentkezett a LED-izzókért, akik február 19-22. között vehetik át a csomagokat a Vörösmarty tér 3. cím alatt, nyitvatartási időben.

Balogh Dóra
Szalai Csaba
további cikkek
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük közélet Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. tegnap 12:30 A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát közélet A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát - jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten. 2026. június 20. 8:16 Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Európa Sportrégiója Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Tizenkét ország, köztük ázsiai és közel-keleti tehetségek részvételével zajlik az Asztalitenisz Reménységek Nyílt Európa Játéka a ONE Veszprém Arénában. A június 18. és 21. közötti viadalon a kontinens legjobb U13-as és U15-ös játékosai, köztük huszonöt magyar klub kiválóságai mérik össze tudásukat. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 által is támogatott esemény nemcsak az értékes ranglistapontokról szól, hanem kiváló felkészülést is nyújt a nyári Európa-bajnokságra. 2026. június 19. 15:19

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.