Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Rövidpályás úszó ob: veszprémi ezüst- és bronzérem 400 méteren

2023. november 2. 22:42 // Forrás: MTI
A szerdai 1500 méter után csütörtökön 400 méter gyorson is óriási csatát vívtak egymással a férfi "nyíltvízi menők" az úszók rövidpályás országos bajnokságán, a Debreceni Sportuszodában.

Egy nappal korábban, a leghosszabb távon Betlehem Dávid négy századmásodperccel előzte meg Sárkány Zalánt, ezúttal azonban a Kőbánya SC versenyzője volt jobb a hajrában, és végül 13 századdal előbb érte el a falat. Sárkány az Egyesült Államokban, az Arizona State Egyetemen tanul, de az elmúlt fél évben halasztott, és a veszprémi versenyzőkkel, Betlehemmel és Rasovszky Kristóffal készült.

Fotó: MÚSZ FacebookFotó: MÚSZ Facebook

Hasonlóan alakult a női 400 méter gyors, amelyen a 17 éves Pádár Nikolett korosztályos országos csúccsal diadalmaskodott, megelőzve Késely Ajnát.

A leggyorsabb számot, azaz az 50 méter gyorsot a férfiaknál Szabó Szebasztián, a nőknél Senánszky Petra nyerte.

A viadalt követően hirdeti ki csapatát a decemberi, bukaresti Európa-bajnokságra Sós Csaba szövetségi kapitány.

A csütörtöki döntők eredményei:

férfiak:

200 m pillangó:
1. Márton Richárd (Budapesti Honvéd) 1:53.42 perc
2. Holló Balázs (BVSC-Zugló) 1:54.46
3. Balogh Levente (Kőbánya SC) 1:56.30    

100 m hát:
1. Jászó Ádám (Pécsi SN) 51.60 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 51.71
3. Kovács Benedek (BVSC-Zugló) 51.78    

50 m gyors:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.55 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 21.77
3. Nell Olivér (Stamina TKSA) 21.93

400 m gyors:
1. Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 3:40.31 perc
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:40.44
3. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:41.47    

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló 3:35.08 perc
2. Győri Úszó SE 3:37.78
3. Kőbánya SC 3:37.99    

nők:

200 m pillangó:
1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:07.96 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2:09.13
3. Ilyés Laura Vanda (BVSC-Zugló) 2:10.03

100 m hát:
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 58.67 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 58.84
3. Szilágyi Gerda (Stamina TKSA) 59.16

50 m gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni SI) 24.82 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 24.90
3. Pózvai Kiara Viktória (Győri Úszó SE) 25.17

400 m gyors:
1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 4:02.66 perc
2. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 4:03.69
3. Flück Nóra (A Jövő SC) 4:06.69

4x100 m vegyesváltó:
1. Vasas SC 4:03.43
2. Győri Úszó SE 4:04.41
3. BVSC-Zugló 4:06.47

vehir.hu
további cikkek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.