A veszprémi Betlehem Dávid országos csúccsal nyert 1500 méteren

2023. november 1. 20:53 // Forrás: MTi
Megkezdődtek a küzdelmek az úszók rövidpályás országos bajnokságán Debrecenben, amelynek legizgalmasabb döntőjében megdőlt a férfi 1500 méter gyors országos csúcsa.

A lélekromboló, 60 hosszból álló versenyszámban Betlehem Dávid és Sárkány Zalán vívott egymással nagy csatát, utóbbi ugyan hivatalosan a Kőbánya SC sportolója, de az Egyesült Államokban tanul, viszont az elmúlt fél évben éppen a nyíltvízi úszó "nagymenőkkel", Betlehemmel és Rasovszky Kristóffal készült Veszprémben. Az óriási küzdelem végén - féltávnál majdnem megdöntötték a 800 méter gyors országos csúcsát is - végül Betlehem mindössze négy századmásodperc különbséggel diadalmaskodott, 14:23.27 perces idejével pedig Gyurta Gergely 2014-es magyar rekordját (14:28.36) adta át a múltnak, ennél több mint öt másodperccel úszott jobbat.

Sárkány Zalán, Betlehem Dávid és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZ FacebookSárkány Zalán, Betlehem Dávid és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZ Facebook

A nap első döntője szintén nagy csatát hozott, 200 méter vegyesen végül öt század döntött Zombori Gábor és Holló Balázs között előbbi javára.

Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor saját országos csúcsától csak kilenc századdal elmaradva diadalmaskodott, míg a nőknél győztes Ugrai Panna mögött a második helyen célba érkező 17 esztendős Pádár Nikolett korosztályos magyar csúcsot ért el.

Női 50 méter háton a szintén 17 esztendős Komoróczy Lora Fanni ugyancsak korosztályos magyar csúccsal diadalmaskodott. A leghosszabb táv, azaz az 1500 méter gyors küzdelmeiben Késely Ajna magyar rekordjától nem sokkal elmaradva nyert a nőknél - a negyedik helyen célba csapó 15 éves Nagy Napsugár korosztályos országos rekordot ért el.

A viadalt követően hirdeti ki csapatát a decemberi bukaresti Európa-bajnokságra Sós Csaba szövetségi kapitány.

Csütörtökön a 17.00-kor kezdődő döntőket az M4 Sport élőben közvetíti.