Úszó-vk: három magyar dobogós helyezés a zárónapon a Duna Arénában

2023. október 22. 21:13 // Forrás: MTI
Három magyar versenyző ért oda a képzeletbeli dobogóra a World Aquatics úszó világkupa-sorozatának harmadik, budapesti állomása vasárnapi zárónapján.

A zárónap első döntőjében született meg az első magyar dobogós helyezés, Holló Balázs 400 méter vegyesen lett második (4:16.09 p), ezzel megnyerte a magyar háziversenyt a negyedik Zombori Gábor (4:17.52) és az ötödik Verrasztó Dávid (4:18.74) előtt. Női 800 méter gyorson legjobb magyarként Késely Ajna a harmadik helyen zárt (8:28.87), míg 100 méter pillangón Ugrai Panna - aki délelőtt egyéni csúcsot úszott (58.76) a döntőért rendezett szétúszásban - "harmadszorra" a nyolcadik lett (59.43).

A versenynap legszorosabb futamában, férfi 50 méter pillangón az első négy öt századon belül volt, Szabó Szebasztián egyetlen századdal maradt le a harmadik helyről. Női 200 méter háton három magyar volt érdekelt, legjobbként Szabó-Feltóthy Eszter negyedikként csapott célba (2:10.73), Molnár Dóra a hatodik (2:12.91), Burián Katalin a hetedik (2:13.49) lett. A számot az ausztrál Kaylee McKeown nyerte, aki pénteken 50-en, szombaton pedig 100-on úszott világcsúcsot, ezzel a sikerével pedig ő lett a női összetett vk-győztes.

Fotó: MTI/Hegedüs RóbertFotó: MTI/Hegedüs Róbert

Férfi 200 méter mellen a kínaiak szupersztárja, Csin Haj-jang ezúttal sem talált legyőzőre és - akárcsak a világbajnokságon - mindhárom mellúszó számot megnyerte, s mivel az előző két vk-állomáson is így tett, ő lett a sorozat összetett pontversenyének győztese, és megnyerte az ezzel járó 100 ezer dolláros bónuszt.

Női 100 méter gyorson Pádár Nikolett egyéni csúcsától (54.69) mindössze két tizeddel elmaradva a hetedik (54.89) helyen végzett, míg Németh Nándor 200 méter gyorson nyolcadikként (1:49.25) zárt.

A világkupa utolsó versenyszámában egy magyar is odaért a képzeletbeli dobogóra: Sebestyén Dalma 200 méter vegyesen lett harmadik (2:14.42).