Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. május 10. Ármin
Veszprém
21°C
2024. május 10. Ármin
Veszprém
21°C

Tananyagfejlesztés a minőségi oktatásért

2010. május 31. 1:56 // Forrás: Pannon Egyetem
Az egyetem és Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kara közös projektet indított. Célja, a komplex megközelítésű tananyagfejlesztés.

A veszprémi és szegedi intézmény közös pályamunkát adott be "Tananyagfejlesztés és tartalomfejlesztés különös tekintettel a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai (MTMI) képzésekre" című TÁMOP 4.1.2. A pályázatra, mellyel sikeresen szerepelt. Ehhez kapcsolódóan május 28-án projektindító rendezvényt tartottak Veszprémben.

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán az oktatás, kutatás és projekttevékenység összhangja valósul meg, ezzel a pályázattal a minőségi oktatást erősítik, az együttműködés pedig mindhárom területen kiemelten fontos, mondta nyitóbeszédében dr. Czúni László dékánhelyettes, a pályázat egyik szakmai koordinátora. Az élenjáró technológiák oktatása és ehhez kapcsolódó kutatások a fő feladatunk, a tananyagfejlesztésekbe a legkorszerűbb kutatások eredményeit is beépítjük, hiszen a karon nemzetközi szinten elismert rangos kutatási tevékenységet folytatunk- hangsúlyozta a dékánhelyettes.

A két egyetem specifikumának megfelelően magyar nyelvű digitális tananyag készül majd az együttműködés során nemzetközi szinten elismert szakemberek bevonásával, mely hiánypótló az informatikaoktatásban. Nagyon sok ezek közül az anyagok közül csak angol nyelven elérhető könyv formájában. Elsősorban a mérnök informatikus alap- és mesterszakhoz, valamint a programtervező informatikus és a gazdaságinformatikus mesterszakokhoz kapcsolódó tananyagok digitalizált változatát szerkesztik meg az elkövetkezendő 18 hónapban. Nyolc példatárat és 35 jegyzetet készít az ötven szakember, többek között a számítástudományok, műszaki ismeretek, szoftverfejlesztés, képfeldolgozás területéhez kapcsolódóan.

Emellett matematikai tárgyú informatikai szemléletű tananyagok elkészítését is vállalták a pályázatban, ami kifejezetten hasznos, hiszen új szemléletet visz az oktatásba- hangsúlyozta dr. Kató Zoltán, a projekt szakmai vezetője. A digitális tartalmak lehetőséget biztosítanak az interaktivitásra, animációk, mozgóképi tartalmak és demo programok színesítik az oktatóanyagokat, melyek a www.tankonyvtar.hu oldalon ingyenesen elérhetővé válnak majd. A fejlesztés közel százmillió forintból 80 százalékban az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.