Rasovszky Kristóf országos bajnok 400 m gyorson

2023. április 21. 7:44 // Forrás: MTI
A Balaton ÚK Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa 1500 m után 400 m gyorson is nyerni tudott a Kaposváron zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján. Betlehem Dávid ugyanebben a számban bronzérmes lett.

Férfi 400 méter gyorson a nyíltvízen olimpiai ezüstérmes, szerdán Betlehem Dávid társaságában 1500 méter gyorson olimpiai szintet úszó Rasovszky Kristóf 400 méter gyorson sem talált legyőzőre (3:47.33), ráadásul ezzel ebben a számban is jogot szerzett a vb-indulásra, csakúgy, mint a második Holló Balázs, aki századra teljesítette a vb-szintidőt (3:48.15).

A győztes Rasovszky Kristóf a 400 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 125. úszó országos bajnokságon Kaposváron 2023. április 20-án. MTI/Derencsényi IstvánA győztes Rasovszky Kristóf a 400 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 125. úszó országos bajnokságon Kaposváron 2023. április 20-án. MTI/Derencsényi István

Boldog vagyok nagyon, hiszen világbajnoki A-szintet úsztam és az olimpiai is közel volt, de emiatt nem kesergek. Furcsa volt, mert azt gondoltam, az eleje jól megy majd, a vége meg fájni fog, mégis a második fele sikerült jobban érzésem szerint. A cél az, hogy a vb-n 400-800-1500-at ússzak medencében, azon vagyunk, hogy ez összejöjjön

- nyilatkozta Rasovszky Kristóf a magyar szövetség honlapján.

Eredmény - 400 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:47.33 perc
2. Holló Balázs (BVSC-Zugló) 3:48.15
3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:48.33

Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  ma 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50