Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Megtartotta ülését az Idősügyi Tanács

2023. április 5. 10:59
Kedden tartották az Idősügyi Tanács ülését a Városházán. Idén először ült össze a tanács a költségvetés elfogadása után.

Hegedűs Barbara alpolgármester a sajtó számára összefoglalta a legfontosabb napirendi pontokat. Kiosztják a február végén a költségvetésben elfogadott 2,5 milliós forintos támogatást, amiből minden nyugdíjas klub létszámtól függően, illetve egyéb szempontok alapján részesül.

Hegedűs elmondta: április végén plusz egymillió forintot biztosítanak a nyugdíjas szervezetek számára. Ez nagy segítség lehet például rendezvények vagy versenyek szervezésénél, melyek gyakran erősítik a város hírnevét.

A másik jelentős napirendi pont az év végén elfogadott idősügyi koncepció volt, melyhez intézkedési terv is készült, több konkrét projekt megfogalmazásával. A célkitűzések olyan programokról szólnak, mint a szenior kisokos kiadása, mely az önkormányzati szolgáltatásokat mutatja be.

Az alpolgármester hozzátette, tervezik egy koncepció kidolgozását – szakértő bevonásával – , mely arról szól, miként lehet támogatni az időseket abban, hogy minél később kelljen bentlakásos szolgáltatást választaniuk.

Szabó Eszter
Domján Attila
további cikkek
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük közélet Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. tegnap 12:30 A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát közélet A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát - jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten. 2026. június 20. 8:16 Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Európa Sportrégiója Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Tizenkét ország, köztük ázsiai és közel-keleti tehetségek részvételével zajlik az Asztalitenisz Reménységek Nyílt Európa Játéka a ONE Veszprém Arénában. A június 18. és 21. közötti viadalon a kontinens legjobb U13-as és U15-ös játékosai, köztük huszonöt magyar klub kiválóságai mérik össze tudásukat. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 által is támogatott esemény nemcsak az értékes ranglistapontokról szól, hanem kiváló felkészülést is nyújt a nyári Európa-bajnokságra. 2026. június 19. 15:19

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.