10°C
10°C

Aranyérem a mezei ob-ról

2023. március 28. 5:03 // Forrás: VEDAC
Az impozáns Gödöllői Kastélypark immáron második alkalommal adott otthont a mezei futó magyar bajnokságnak, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) népes és fiatal csapattal vett részt.

A mezei futó ob-t már 115. alkalommal bonyolították le. Minden korosztályra más és más táv várt, értelemszerűen a legidősebbek futottak a leghosszabban, míg a fiatalabbaknak rövidebb etapokat kellett teljesítenie.

A VEDAC csapata remekül teljesített, többen egyéni legjobbjukat futották és a legfényesebb medáliából is jutott egy.

Az újonc, U14-es korcsoportnak 3000 métert kellett teljesítenie. A fiúknál Csima Alex nagyszerűen futott, közel volt a dobogóhoz, negyedik lett. A lányoknál a legelőkelőbb helyezést Varga Szonja érte el, aki a tizenötödik lett a közel száz fős mezőnyben.

Az U16-os korosztályban egyesületünk futója, Mireider Gergő magyar bajnoki címet szerzett. Szemán János tanítványa 4500 méteres távon, 15:39 perces idővel nyert, a mögötte futót magabiztosan, öt másodperccel előzte meg. Tiszttartó Ágostonnal és Buzás Csaba Csongorral kiegészülve csapatban a 6. helyen zárt. A lányoknak 3000 méteres távot kellett teljesítenie, közel hetven nevezőből 43. lett Tróbert Boglárka.

Mireider Gergő - előtte edzője: Szemán János - magyar bajnok lett - Fotó: VEDACMireider Gergő - előtte edzője: Szemán János - magyar bajnok lett - Fotó: VEDAC

Az ifjúsági, U18-as kategóriában Bálint Gergő ért be a 14. helyen a 6000 méteres erőpróbán. A lányoknak 4500 métert írtak elő, itt Szemán Kata tizenegyedik helyét kell kiemelni, Hegyi Szonjával és Németh Dórával kiegészülve csapatban a 6. helyen zárt.

A felnőtt férfiakra 8000 méter várt. Honti Marcell a 29. lett, azonban az U20-as mezőnyben ezzel az eredménnyel az előkelő tizedik helyen zárt. Itt is sokan indultak, összesen 75-en értek célba. A középmezőnyben végzett Kis Áron és Odonics Gábor is, csapatban a 10. helyen zártak. Az U20-as férfi csapat Honti Marcell-Bálint Ádám-Barát Benedek összeállításban a 4. helyen végzett.

Weibl Anissa női 5000 méteres távon villantott, és ért be a tizenkettedik helyen, még 19 percen belül. Csapattársai, Szemán Kitti, Tóth Eszter, Rédling Renáta a középmezőnyben végeztek, összesítésben a felnőtt csapat második helyet, az U20-as csapat az első helyet  szerezte meg. Saját korosztályukban, az U20-asoknál a 6-8. helyet szerezték meg. Bálint Laura az U23-as korcsoportban a hetedik pozíciót szerezte meg.

Eredmények

Férfi. Újonc: 4. Csima Alex 10:40, 33. Szűcs Huba 12:30, 67. Németh Dénes 13:22. Serdülő: 1. Mireider Gergő 15:39, 31. Tiszttartó Ágoston 19:04, 36. Buzás Csaba 19:28, 52. Szigeti Máté 21:47, 53. Rácz Gergely 22:03, 54. Németh Pál 22:32, 55. Till Erik 23:10. Ifjúsági: 14. Bálint Gergő 22:21, 22. Blaskó Benedek 23:41, U20: 10. Honti Marcell 27:20, 20. Bálint Ádám 29:56, 21. Barát Benedek 30:55, Felnőtt: 29. Honti Marcell 27:20, 48. Kis Áron 28:36, 54. Odonics Gábor 28:54, 64. Bálint Ádám 29:56, 67. Barát Benedek 30:55.

Női. Újonc: 15. Varga Szonja 12:17, 34. Barát Jázmin 12:54, 66. Csordás Lili 13:44. Serdülő: 43. Tróbert Boglárka 13:30, 57. Fresli Kinga 14:28, 63. Böröcz-Bacher Csenge 15:40, 65. Fresli Hanna 17:17. Ifjúsági: 11. Szemán Kata 18:24, 22. Hegyi Szonja 19:37, 25. Németh Dóra 20:07, 32. Szekeres Hanna 20:48, 36. Kovács Jázmin 22:37, 37. Homor Lili 23:01, 39. Homor Hanna 23:59. U23: 7. Bálint Laura 20:18. U20: 6. Szemán Kitti 19:52, 7. Tóth Eszter 20:04, 8. Rédling Renáta 20:16. U23: 7. Bálint Laura. Felnőtt: 12. Weibl Anissa 18:59, 20. Szemán Kitti 19:52, 22. Tóth Eszter 20:04, 23. Rédling Renáta 20:16, 24. Bálint Laura 20:18.