2023. március 29.
//
Auguszta névnap

A családi ünnep a tágabb közösségeket is összehozza

Karácsonyi ünnepségeket szerveztek több veszprémi városrészben, így a Cholnokyn és a Dózsavárosban is pénteken.

Idén is meghirdette a Cholnoky kerekasztal adventi jótékonysági akcióját. A városrészben idén a veszprémi családsegítő központnak, valamint a Vackoló állatvédő egyesületnek segítettek, az ő számukra várták a felajánlásokat a Cholnoky iskola előtt felállított faházakban. Sótonyi Mónika önkormányzati képviselő, a Cholnoky kerekasztal vezetője portálunknak elmondta, az állatmenhely részére az ott lakóknak élelmiszereket, valamint pokrócokat gyűjtöttek, a családsegítőnek pedig tartósélelmiszereket és ruhákat, de érkezett számos gyermekjáték, ajándéktárgy. Az adománygyűjtés december 5. és 15. között zajlott, ennyi idő alatt két teljes faházat sikerült megtölteni adományokkal, amiket pénteken adtak át a két szervezet képviselőinek. 

A Cholnoky iskolánál péntek délután az eső ellenére is sokan összejöttek, hogy együtt ünnepeljék a karácsonyt. Az ünnepi műsorban Tímár Veronika, a Cholnoky tagóvodások, a Cholnoky iskolások, a Cholnoky Nyugdíjas Klub, az UkuDala duó – Huszti László és Bodolai Dalma – valamint a Veszprémi Petőfi Színház művészei szerepeltek.

Sótonyi Mónika elmondta: jövőre is számos közösségi programmal készül a kerekasztal a városrészben, ezekről időben tájékoztatják majd a városrész lakóit.

A Dózsavárosban a rossz idő miatt a szabadtéri programot végül az iskola épületébe költöztették, ahol a Dózsa György Általános Iskola diákjai mutatták be betlehemes műsorukat. A városrészi karácsony szervezésében az Agóra mellett a Csikász Imre Nyugdíjas Klub, a Dózsa György Általános Iskola, a Dózsa György Nyugdíjas Klub, a Dózsavárosi Baráti Kör, a Dózsavárosi Polgárőr Egyesület, a Napsugár Bölcsőde, az Őszidő Nyugdíjas Klub és a Vadvirág Körzeti Óvoda vettek részt. 

A városrészi ünnepségeken Porga Gyula polgármester is részt vett. A városvezető arról beszélt, hogy örömmel látja, amikor egy alapvetően családi ünnep a nagyobb közösségeket is összehozza. Ahogy otthon is minden családtagnak megvan a maga szerepe és feladata a karácsonyi előkészületekben, úgy a városrészi ünnepségekből is mindenki kiveszi a részét. A polgármester hangsúlyozta: a közös ünneplés azt üzeni, hogy senki nincs egyedül, mindenki számíthat szűkebb-tágabb környezetére, közösségeire.

Hozzátette: az advent a várakozás időszaka, mi itt Veszprémben pedig a karácsony előtti négyhetes várakozás mellett egy hosszabb, négyéves várakozás végére is érünk hamarosan, hiszen már csak hetek választanak el minket attól, hogy az Európa Kulturális Fővárosa címet viseljük. Porga szerint azonban ez a lehetőség is csak akkor válik ünneppé, ha – a karácsonyhoz hasonlóan – mindannyiak kivesszük a részünket belőle és magunkénak érezzük.

Hajas Bálint
Schöngrundtner Tamás
Domján Attila

További cikkek

25 ezer dollárt költhetett szerszámokra az Ipari
25 ezer dollárt költhetett szerszámokra az Ipari
Huszonötezet dollárt nyert a Howmet Aerospace Alapítvány pályázatán az Ipari Technikum. Az összegből a mechatronika és gépész szakos diákok képzésében használható szerszámokat vásároltak.
Állt 42 évet
Állt 42 évet
Kedden este búcsúztatót tartottak a V-Busz kollégái, a Haszkovó-fordulóban található 42 éves bódétól dudaszóval köszöntek el.
Huszonegy új autóbuszt állít forgalomba Veszprém vármegyében a Volánbusz
Huszonegy új autóbuszt állít forgalomba Veszprém vármegyében a Volánbusz
Nemcsak a május elsején megjelenő vármegye- és országbérlet hoz jelentős változást Veszprém vármegye közösségi közlekedésében, hanem az a 14 Mercedes-Benz Intouro M és 7 darab Volvo 8900 típusú új autóbusz is, amelyek március végétől, illetve májustól állnak forgalomba a térségben. 2018 óta tartó jármű-fiatalítási programjában a Volánbusz a vármegye állományának már több mint egynegyedét lecserélte, hogy még biztonságosabb és kényelmesebb utazást biztosítson, még hatékonyabban és magasabb színvonalon szolgálja ki az utazási igényeket.
Átadták a felújított sümegi várat
Átadták a felújított sümegi várat
A sümegi vár keleti szárnya 1,1 milliárd forint uniós forrásból újult meg, és vált egész évben látogatható kulturális attrakcióvá.
Együttműködési megállapodást írt alá a Vetési Albert Gimnázium és a Pannon Egyetem
Együttműködési megállapodást írt alá a Vetési Albert Gimnázium és a Pannon Egyetem
A KEHOP-3.2.1-15-2022-00039 azonosítószámú, „A körforgásos gazdaságra vonatkozó elvek gyakorlati alkalmazásának előkészítése egyes hulladéktípusok esetében” című pályázati projekt keretében a Vetési Albert Gimnázium és a Pannon Egyetem együttműködési megállapodást írt alá.