Kettős veszprémi siker 1500 m gyorson

2022. november 17. 22:04 // Forrás: MTI/vehir.hu
A Balaton Úszó Klub Veszprém fiatal tehetsége, Betlehem Dávid klubtársát, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot maga mögé utasítva győzött 1500 m gyorson csütörtökön a kaposvári rövidpályás úszó országos bajnokság második versenynapján.

Kós Hubert országos csúccsal nyert 100 méter vegyesen. Az UTE 19 éves sportolója - aki januártól az Egyesült Államokban, a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps egykori edzőjével, Bob Bowmannel készül - 52.82 másodperces idővel diadalmaskodott, ezzel Földházi Dávid 2014-es, a dohai világbajnokságon elért 53.08 másodperces rekordját adta át a múltnak.

A legszorosabb csütörtöki fináléban, férfi 50 méter gyorson Szabó Szebasztián, a szám Európa-bajnoka mindössze két századmásodperces különbséggel utasította maga mögé Milák Kristófot.

Rasovszky Kristóf az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 18. rövidpályás úszó országos bajnokságon Kaposváron 2022. november 17-én. MTI/Kovács AnikóRasovszky Kristóf az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 18. rövidpályás úszó országos bajnokságon Kaposváron 2022. november 17-én. MTI/Kovács Anikó

A 200 méter pillangó nagymedencés olimpiai bajnoka és világcsúcstartója fő számában a szokásos óriási fölénnyel diadalmaskodott.

A nőknél 50 méter gyorson Senánszky Petra saját országos csúcsától (24.30) nem sokkal elmaradva, 24.56 másodperccel nyert.

Férfi 1500 méter gyorson a nyíltvízi specialisták kisajátították a terepet, végül Betlehem Dávid klubtársát, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot maga mögé utasítva győzött.

A veszprémiek Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf összetételű 4x100 m vegyesváltója bronzérmes lett.

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:32.22 perc
2. Kőbánya Sport Club (Balogh Levente, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Telegdy Ádám) 3:34.72
3. Balaton ÚK Veszprém (Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf) 3:40.57

3. Flück Nóra (Jövő SC) 16:15.29

1. BVSC-Zugló (Ilyés Laura Vanda, Békési Eszter, Késely Ajna, Elekes Tamara) 4:05.09 perc
2. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Lili) 4:05.26
3. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) 4:05.72