1°C
1°C

Betlehem Dávid úszása ismét aranyat ért

2022. szeptember 24. 18:18 // Forrás: MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém kiválósága, Betlehem Dávid egy héttel a nyíltvízi úszásban szerzett junior-világbajnoki aranya után megint győzött 10 kilométeren: ezúttal az európai szövetség (LEN) Európa-kupájának utolsó, barcelonai állomásán diadalmaskodott.

A Magyar Úszó Szövetség szombati beszámolója szerint a 19 esztendős ifjú klasszis a teljes mezőnyt leiskolázva nyert a versenyen, amelynek ő volt az egyedüli magyar résztvevője. Legkomolyabb riválisára, a második helyen beérkező Rob Muffelsre, a németek világ- és Európa-bajnoki bronzérmesére 2 perc 37 másodpercet vert rá.

A fiatal magyar bajnoknak még az októberi, hazai medencés hosszútávúszó-bajnokság, illetve a novemberi, eilati világkupazáró viadal szerepel ez évi programjában.