Három veszprémi úszó az Eb-csapatban

2022. július 21. 21:42 // Forrás: MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém három kiválósága, Rasovszky Kristóf, Kalmár Ákos és Betlehem Dávid is megméreti magát a magyar válogatott tagjaként az augusztus 11-én rajtoló római Európa-bajnokságon.

A háromszoros világbajnok úszó, a 100 és 200 méter pillangó Eb-címvédője, Milák Kristóf kedvenc versenyszámai mellett 100 és 200 méter gyorson is megméreti magát

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) csütörtöki közleményéből kiderült, az utazó csapatot 14-14 férfi és női úszó alkotja.

A 200 méter pillangó világcsúcsát is tartó Milák a gyorsváltókban is érdekelt lesz. Hozzá hasonlóan négy egyéni számban indul Kós Hubert, aki 200 és 400 méter vegyes mellett 200 méter háton és 100 méter pillangón is vízbe ugrik. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 és 400 méter vegyesen, valamint 200 méter pillangón indul. Derékproblémái miatt ugyanakkor távol marad a kontinensviadaltól Kapás Boglárka.

Ami a váltóversenyeket illeti: a férfiak és a nők is indulnak 4x100 és 4x200 méter gyorson, utóbbiak 4x100 méter vegyesen is. A vegyes összetételű váltóban 4x100 és a 4x200 méter gyorson lesznek érdekeltek a magyarok, a staféták összetételét a MÚSZ közlése szerint a helyszínen jelöli majd ki Sós Csaba szövetségi kapitány.

A nyíltvízi utazó együttesben ott lesz többek között Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid, Olasz Anna, valamint Rohács Réka is, akik így négyen nyertek világbajnoki ezüstérmet június végén a Lupa-tavon.