//
László névnap

Klubtörténeti siker: bajnok a Veszprém Pannon SE!

2022. május 8. 17:12
A Veszprém Pannon SE öt góllal diadalmaskodott a VKLSE Győr otthonában szombaton, így két fordulóval a bajnokság vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert, azaz megnyerte a III. osztályú kézilabda-bajnokság észak-nyugati csoportját. Az elért eredmény klubtörténeti sikernek számít.

A Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsanna vezette Veszprém Pannon SE annak a reményében utazott szombaton a VKLSE Győr otthonába, hogy esetleges győzelme mellett a bajnoki címet is behúzza az idei kiírásban. Ugyanis a bakonyi kézilabdázónők további kettő bezsebelt pont esetében behozhatatlan előnyre tennének szert az észak-nyugati csoport élén.

Az izgalom ki is ütközött a vendégeken a találkozó első perceiben: a házigazda 3-0-s szériát produkált. Ezt követően azonban kőkeményen átvette az irányítást a VPSE, amely már a félidei szünetre is hatgólos előnnyel vonulhatott (30. perc: 12-18).

Az ünneplés sem maradt el (fotó: VPSE)Az ünneplés sem maradt el (fotó: VPSE)

A második játékrészben továbbra is felszabadultak kézilabdáztak a bakonyiak, akik kapusteljesítményben, védekezésben és támadásban is remekül teljesítettek. A vége ötgólos veszprémi diadal lett, amely egyúttal bajnoki címet is eredményezett (végeredmény: 24-29).

A VPSE klubtörténeti siker ért el azzal, hogy bajnoki címet szerzett a nemzeti harmadosztályban. Az, hogy bakonyiak vállalják-e a magasabb osztályban való indulást, egyelőre még nem publikus. Portálunk a napokban megkeresi majd a klubvezetőséget a részletekkel kapcsolatban.

Női kézilabda NB II Észak-nyugat, 20. forduló:
VKLSE Győr – Veszprém Pannon SE 24-29 (12-18)
Ikrény, Sportközpont. Vezette: Horváth K., Horváth B.
A VPSE legeredményesebb góldobója: Ács Anna (9)

kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 22. 2022. május 21. 16:00 Ajka, Városi Sportcsarnok Ajka VPSE 25-30
kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 21. 2022. május 15. 16:00 Veszprém, Munkacsarnok VPSE Bük 26-36
kézilabda Női kézilabda NB II, Észak-nyugat, 2021/2022 20. 2022. május 7. 18:30 Ikrény, Sportközpont VKLSE Győr VPSE 24-29