Annamária névnap

Rasovszky a harmadik aranyát nyerte az ob-n

2022. április 23. 21:42
MTI
A Balaton ÚK Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa, Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, 7:52.77 perces idővel nyert szombaton az úszók országos bajnokságának záró napján Debrecenben.

A tokiói olimpia nyíltvízi küzdelmeiben ezüstérmes Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, a világbajnoki A szintnél (7:53.11) jóval jobb teljesítménnyel, 7:52.77 perces idővel diadalmaskodott, ugyanakkor ő várhatóan nem vállalja a medencés szereplést, csak a Lupa tóban sorra kerülő versenyekre koncentrál.

A 25 éves Rasovszky szerdán 400 méteren, csütörtökön pedig 1500 méteren lett országos bajnok.

Fotó: MTI/Kovács Anikó (archív)Fotó: MTI/Kovács Anikó (archív)

Rasovszky mögött másodikkén klubtársa, Betlehem Dávid ért célba, aki korábban 1500 méteren ezüst-, 400 méteren pedig bronzérmet szerzett.

Eredmény – 800 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:52.77 perc
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 8:01.10
3. Gálicz László (FTC) 8:02.48

Három veszprémi a vb-csapatban

A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a június 18-án kezdődő, hazai rendezésű vb-n szereplő csapatot 32 medencés, valamint 7 nyíltvízi úszó alkotja majd. A magyar csapat tagja Rasovszky Kristóf, Kalmár Ákos és Betlehem Dávid.

400 m vegyes: Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória
4x100m gyorsváltó: Gyurinovics Fanni, Pádár Nikolett, Verrasztó Evelyn, Senánszky Petra, Molnár Dóra
4x200m gyorsváltó: Pádár Nikolett, Kapás Boglárka, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Késely Ajna