Rasovszky hatalmas egyéni csúccsal nyert 400 m gyorson

2022. április 20. 21:32 // Forrás: MÚSZ
A Balaton Úszó Klub tokiói ezüstérmese, Rasovszky Kristóf 3:49.01-gyel nyert 400 m gyorson a debreceni úszó országos bajnokság szerdai nyitónapján.

Rasovszky Kristóf 400 m-en hatalmas csatába gabalyodott. S bár a nyolcadik hosszra fordulva a BVSC-ben készülő vietnámi Hoang Nguyen Huy már-már leelőzte, ám Rasó az utolsó méterekre bedobta a nyíltvízről ismert cápatempót, és végül öt századdal előbb érte el a falat, hatalmas egyéni csúccsal – olvasható a Magyar Úszó Szövetség honlapján.

A Balaton ÚK Veszprém fiatal tehetsége, Betlehem Dávid harmadikként ért célba.

Fotó: MÚSZ FacebookFotó: MÚSZ Facebook

Nagyon elégedett vagyok. Jól sikerült az edzőtábor és a felkészülés, ez sok jót ígér a szezonra, pláne így, hogy sikerült a legjobb időmből két másodpercet faragnom. 3:50 alatt akartam jönni, ez sikerült, sőt, kissé bosszant, hogy akkor már nem lett 3:48-as idő, de ezen körülbelül nettó húsz percig fogok még bánkódni. Jó lenne a medencében is jobb időket úszni, de ez azért még messze van – bár az sem kizárt, hogy olyan leszek, mint a jó bor, minél idősebb leszek, annál gyorsabban fogok úszni

– nyilatkozta a veszprémi klasszis.

Eredmény - 400 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:49.01 perc
2. Huy Hoang Nguyen (vietnámi) 3:49.06
3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:52.46

Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  tegnap 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50