Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tudománykommunikációs versenyen mérik össze tudásukat a Pannon Egyetemen

2022. február 18. 11:15
A Pannon Egyetemen zajló egész napos versenyen, a Tudomány Mindenkinek Hackathon elnevezésű rendezvényen a magyar felsőoktatási intézmények által delegált csapatok mérik össze tudásukat.

Az ország számos pontjáról érkeztek fiatalok, hogy kortársaikkal összemérjék tudásukat a tudomány területén. A Társadalom Innovációs Nemzeti Laboratórium keretében az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint az NKFI Hivatal támogatásával megvalósuló versenyre Nyíregyházáról, Miskolcról, és a fővárosból is érkeztek, és természetesen a Pannon Egyetem is képviseltette magát.

A rendezvény megnyitásaként a Pannon Egyetem rektora, Gelencsér András tartott szakmai előadást, ráhangolódva ezzel az egész napos tudományos diskurzusra. Meghökkentőnek mondható beszámolója a klímaváltozás témáját dolgozta fel, kiemelve az ember felelősségét, lehetőségeit, valamint a tévhitek és tévképzetek mibenlétére is rávilágított. Előadása után a versenyzők lehetőséget kaptak, hogy kérdezzenek, többen éltek a joggal.

A Gazdaságtudományi Kar dékánja, Fehérvölgyi Beáta is köszöntötte a versenyzőket. Számára a legalapvetőbb kérdés, hogy mi a tudomány feladata, valamint hogy a tudományos kutatásokat miként lehet közérthetően kommunikálni. Véleménye szerint, a tudományos eredmények hiteles közlése nem csupán a tudományokkal foglalkozók számára lesz hasznosítható.  

Dr. Sulyok Judit, a Balatoni Turisztikai Kutató Intézet adjunktusa, az esemény főszervezője a köszöntők után ismertette a legfontosabb tudnivalókat a verseny lebonyolításáról, hogy az egész napos rendezvény zökkenőmentes legyen. 

Szabó Eszter
Domján Attila
további cikkek
Mesterséges intelligenciával alkotott műsorvezető mutatkozott be a magyar köztévén mesterséges intelligencia Mesterséges intelligenciával alkotott műsorvezető mutatkozott be a magyar köztévén  A mesterséges intelligencia segítségével megalkotott műsorvezető mutatkozott be a Duna tudományos-ismeretterjesztő műsorában, a Deltában 2024. április 16. 21:19 Nem a Földről származik az a dolog, ami beszakította egy floridai ház tetejét Nem a Földről származik az a dolog, ami beszakította egy floridai ház tetejét Hatalmas robajra lett figyelmes egy Floridában élő férfi, amikor valami olyan erővel csapódott a házának tetejébe, hogy több emeletet is átszakított a rejtélyes tárgy. A NASA már vizsgálja az esetet. 2024. április 6. 14:35 A jövő nem életveszélyes A jövő nem életveszélyes Dr. Gelencsér András, légkörkutató akadémikus, a Pannon Egyetem rektora volt a Vehir.hu közéleti sorozatának legutóbbi vendége, akivel néhány szerencsés olvasónk egy kötetlen és őszinte beszélgetésen vehetett részt. A rektor néhány fenntarthatósággal és az emberi civilizáció jövőjével kapcsolatos gondolatát most azoknak az olvasóinknak is megmutatjuk, akik személyesen nem voltak jelen a beszélgetésen. 2024. április 4. 14:31 Lehet, hogy van tudományos magyarázata annak, ami Krisztus kereszthalálakor történt Lehet, hogy van tudományos magyarázata annak, ami Krisztus kereszthalálakor történt Az ég elsötétült és hat és kilenc óra között teljes sötétség borult a világra, írja Máté, Márk és Lukács evangélista is a Bibliában, amikor Krisztus kereszthalálát mesélik el. Kétezer év elteltével a tudomány most több lehetséges magyarázattal is előállt, hogy mi okozhatta ezt a sötétséget. 2024. március 29. 10:37

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.