MEFOB: Mérő Dominika nem talált legyőzőre

2021. november 18. 6:16 // Forrás: Gaschler-Gyeviki Nóra
A Veszprémi Honvéd kiváló tájfutója, Mérő Dominika meggyőző, hatperces fölénnyel nyert és szerzett bajnoki címet a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB).

November első hétvégéjén, Gánt Öreg-tölgyek nevű részén rendezték meg a 69. Őszi Spartacus Kupa kétnapos, nappali, egyéni nemzetközi versenyét, mellyel párhuzamosan bonyolították a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot is.

A tipikus vértesi, középhegységi terep domborzata meglehetősen részletgazdag, az oldalak völgyekkel szabdaltak, néhol meredekek és sziklásak. A növényzet általánosan jól futható, a zártabb erdőkben előfordul sűrűbb növényzet is, a nyílt részek viszont mindenhol igen gyors futást tettek lehetővé. Az időjárás is kegyeibe fogadta a tájfutókat, így nem is maradtak el a jó helyezések sem.

Mérő Dominika a dobogó tetejénMérő Dominika a dobogó tetején

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon tizenkilenc oktatási intézmény hetvenkét hallgatója és tizennégy oktatója állt rajthoz a szombati egyéni versenyen. A Veszprémi Honvéd kiválósága, Mérő Dominika folytatta őszi remeklését, és meggyőző, hatperces fölénnyel nyerte el a bajnoki címet.

Vasárnap a kétfős csapatok pontbegyűjtő versenyén Dominika párjával a Semmelweis Egyetem képviseletében harminchárom egység közül másodikként végzett, mindössze 16 másodperccel maradva el az első csapattól.