2021. november 30.
//
András, Andor névnap

Félgőzzel is könnyedén nyert a Telekom

A házigazda Telekom Veszprém 36-29-re nyert a Balatonfüred elleni a férfi kézilabda NB I vasárnapi megyei derbijén. Momir Ilics legénysége így továbbra is százszázalékos az élvonalban.

Megyei kézilabda-rangadót rendeztek vasárnap este az Arénában. A házigazda, eddig hibátlan mutatóval rendelkező Telekom Veszprém az eddig veretlen, korábban a Budakalásszal ikszelő Balatonfüred csapatát látta vendégül a férfi kézilabda NB I alaposzakaszának hatodik fordulójában.

A házigazda parádés BL-sikerrel hangolt az összecsapásra, hiszen az „Építők” csütörtökön könnyed diadalt aratott a német ezüstérmes Flensburg gárdája ellen. Veszprémi részről a súlyos sérülést szenvedő szélső, az északmacedón Dejan Manaszkov nem állhatott Momir Ilics rendelkezésére. Míg a szerb irányító, Petar Nenadics pihenőt kapott, a fiatalok közül Lukács Péter, Ilics Zoran és Dörnyei Borisz is bizonyíthatott.

Sérülésgyanús szituációval vette kezdetét a találkozó: a hazaiak egyiptomi játékosa, Jahja társai segítségével hagyta el a játékteret. Az eredményjelző nyolc perc után 4-4-et mutatott.

Ezt követően azonban fürgén háromgólos előnyre tett szert a házigazda (8-5). A Balatonfüred vezetőedzője, György László időt is kért. Szöllősi, majd Topic jóvoltából egyre csökkentette a különbséget a tóparti gárda. A Telekom viszont ismét összeszedte magát (17. perc: 10-7).

Cupara is bemutatott egy-két védést, így a veszprémiek a huszonegyedikben már hattal vezettek (15-9). A fiatal Ilics Zoran is feliratkozott a hazai gólszerzők közé, a Telekom őrizte előnyét (27. perc: 17-12). A szünetig egyetlen gólt tudott lefaragni a különbségből a Füred (félidei állás: 18-14).

Mahé értékesített hétméteresével vette kezdetét a második felvonás, majd Ligetvári bombázott (20-14). Andó több parádés védést is bemutatott, a tópartiak ügyesen csenték a távolságot (38. perc: 21-17). Két perccel később már csak három volt közte, ekkor Momir Ilics rakta le az időkérő kártyát.

A folytatásban egyik oldalon sem játszottak különösebben jól a felek, viszont a Veszprém így is visszaszerezte ötgólos előnyét (47. perc: 27-22). Füredi oldalon Bősz váltotta a kapu előtt Andót. Sokat hibáztak a hazaiak, ám a vendégek így sem tudtak közelebb kerülni a Telekomhoz (53. perc: 30-26).

A hajrában Lukács másodszor is eredményes volt hétméteresből, a rangadó sorsa pedig eldőlni látszott (58. perc: 33-28). A Telekom Veszprém végül 36-29-ra nyert.

Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 6. forduló:
Telekom Veszprém–Balatonfüredi KSE 36-29 (18-14)
Veszprém Aréna, 2200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
Telekom Veszprém: Cupara – Marguc 2 (1), Jahja, Sipos, BLAGTONSEK 4, Lauge 1, STRLEK 5
Csere: Maqueda 4, Lékai, Nilsson 1, Ligetvári 5, Ilics Z. 3, LUKÁCS 5 (2), Dörnyei 1, MAHÉ 6 (1)
Vezetőedző: Momir Ilics.
Balatonfüredi KSE: ANDÓ – PEDRO 8, MALINOVICS 5, Németh 2, Topic 3, Szöllősi B. 4, Ág
Csere: Bősz (kapus), Kemény 1, Dénes, GOSTOVICS 4 (1), Határ 1, Kemény, Szűcs 1
Vezetőedző: György László
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Kiállítások: -, ill. 8 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője:

Andó kiemelkedő kapusteljesítményt nyújtott, neki külön is gratulálok. A csapatom játékával különösképp nem vagyok elégedett. Nem koncentráltunk megfelelően, bár ez annak is betudható, hogy csütörtökön kemény BL-meccset kellett játszanunk. Próbáltam forgatni a csapatot, a játékperceket megosztani, hogy mindenkinek legyen ideje egy kicsit pihenni. Jövő héten fontos megmérettetés vár ránk Bukarestben, már csak arra a mérkőzésre koncentrálunk.

Kentin Mahé, a Telekom Veszprém játékosa:

Örülök a győzelemnek. Jó szériát tudhatunk magunk mögött, meccsről meccsre érzékelhető a fejlődésünk. Szeretnénk továbbra is ezen az úton haladni, szép győzelmekkel kiszolgálni a szurkolóinkat.

György László, a Balatonfüred vezetőedzője:

Tisztességesen helytálltunk. A Veszprém gyors ellentámadásokat tudott véghezvinni, amelyekből rendre gólt is szerzett. A támadásunkkal elégedett vagyok, hiszen 29 gólt szereztünk. Andó kapusteljesítménye szintén kiemelkedő volt.

Pedro Rodriguez, a Balatonfüred játékosa:

Jól játszott ma a házigazda. Jövő héten a Tatabányával fogunk összecsapni, ez a mérkőzés a főpróba volt. Büszke vagyok a csapatomra, mert a világ egyik legjobb csapata ellen is sikerült helytállnunk.

Utolsó módosítás: 2021. november 27. 19:57
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 10. 2021. december 9. 20:45 Flensburg, Németország Flensburg Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. 2021. december 4. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 9. 2021. december 2. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dinamo Bukarest
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 10. 2021. november 27. 17:00 Budakalász, Sportcsarnok Budakalász Telekom Veszprém 26-41
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 8. 2021. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Motor Zaporizzsja 36-29
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 9. 2021. november 21. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém 28-36