Rasovszky negyedik helyen végzett Barcelonában

2021. szeptember 27. 12:43 // Forrás: MÚSZ
A Balaton Úszó Klub Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa, Rasovszky Kristóf negyedik helyen zárt a nyíltvízi Európa-kupasorozat barcelonai állomásán.

Barcelonában folytatódott az idei nyíltvízi Európa-kupasorozat, ahol a magyar csapatból heten is vízbe ugrottak – számolt be hétfő délben a Magyar Úszó Szövetség közösségi oldala.

Az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf ezúttal nem a dobogóért, hanem negyedik helyért harcolt, amelyet végül meg is szerzett, hiszen sikerült maga mögött tartania német Klemetet. A 10-km-es versenyt végül a tokiói olimpia nyíltvízi aranyérmese, Florian Wellbrock zárta az élen. A magyar résztvevők közül Székelyi Dani 9., Gálicz László a 26. helyen végzett, utóbbit végül kizárták.

A nőknél elsősorban a dobogóra kerülésért bontakozott ki nagy csata a hajrában, itt végül Olasz Anna hatodikként ért célba. Vas Luca a 19., Fábián Bettina pedig a 28. helyet szerezte meg.

A sorozat következő állomása vasárnap, az olaszországi Piombinoban lesz.