//
Bianka névnap

Kínkeserves Telekom-győzelem az FTC otthonában

2021. szeptember 18. 19:39
Ötvenöt percnyi hátrány után végül három góllal nyert a Telekom Veszprém a fővárosi FTC otthonában a férfi kézilabda NB I szombat esti találkozóján.

Miután a házigazda Telekom Veszprém végül három góllal nyert a francia bajnok PSG ellen a Bajnokok Ligája csütörtöki mérkőzésen, az „Építőkre” szombaton már a bajnoki élvonalban várt újabb próbatétel. Momir Ilics csapata a második fordulóban a fővárosi zöld-fehérekhez, az FTC otthonába látogatott.

Hatalmas örömhír, hogy a csapatkapitány, a dán Rasmus Lauge neve ismét szerepelt a veszprémi keretben. Amelyből ezúttal Marguc és Nenadics mellett Corrales is kimaradt. Előbbi kettő pihenőt kapott, míg utóbbi kisebb sérülést szenvedett a párizsiak elleni találkozón. A spanyol kapust a fiatal Mikler Krisztián pótolta.

Veszprémi szemszögből tragikusan vette kezdetét a találkozó. Az FTC hálóőre, Zernovic egymás után háromszor is sikerrel védett, így nyolc perc után hárommal vezettek a fővárosaik (4-1). Észlelt a Veszprém! A feljavult támadójátéknak köszönhetően a vendégeknek sikerült egalizálniuk (18. perc: 8-8). Kapusteljesítmény tekintetében ugyanakkor hatalmas különbség volt a felek között. Zernovic remek napot fogott ki (22. perc: 11-9).

Az első felvonás hajrájához közeledve ismét átvette az irányítást az FTC (27. perc: 14-11). A házigazda kapusa továbbra is remekelt, amely azt eredményezte, hogy a Telekom Veszprém négygólos hátránnyal vonulhatott pihenőre (30. perc: 16-12).

Fotó: Telekom VeszprémFotó: Telekom Veszprém

A fordulást követően is szenvedtek a vendégek, több hibát is vétett a Telekom. Amely azt eredményezte, hogy a negyvenegyedikben továbbra is hárommal vezettek a zöld mezesek (21-18). Az FTC játékosai elképesztő magabiztossággal kézilabdáztak. Az utolsó negyedhez érkezve továbbra is három volt a különbség (45. perc: 24-21).

Támadás tekintetében érezhetően javulni kezdett a vendégek a játéka. Cupara is végre hozzátette a magáért, így a tízzel a vége előtt egyre zárkózott a Veszprém (25-24).

Az ötvenkettedik percben ismét egált mutatott az eredményjelző. A Horváth Attila vezette hazai alakulat úgy tűnt, fáradni kezdett. Zernovic újabb védése után azonban visszaszerezte az előnyt az FTC. Momil Ilics időkéréshez is folyamodott. Strlek góljával ötvenöt perc játék után először vezetett a Telekom (26-27)!

Az előnyt pedig egészen a lefújásig nem engedte ki kezei közül a vendéglátó, amely ha kínkeservesen is, de végül háromgólos diadalt aratott (végeredmény: 27-30).

Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2. forduló:
FTC–Telekom Veszprém 27-30 (16-12)
Budapest, Elek Gyula Aréna.
FTC: Zernovic – Bujdosó 6 (2), Ónodi-Jánoskuti 4, Andjelics 5, Füzi 3, Nagy B. 4, Kovacsics 2.
Csere: Győri K. (kapus), Debreczeni, Pordán 3, J. Mikita, Bognár A.
Vezetőedző: Horváth Attila.
Veszprém: Cupara – Ilics Z. 3, Maqueda 2, Lauge, A. Nilsson 2, B. Blagotinsek, Mahé 1, Manaszkov 2 (1).
Csere: Jahja 5 (2), Sipos 1, Ligetvári 5, Lékai 4, Lukács P. 2 (1), Dörnyei, Strlek 3.
Vezetőedző: Momir Ilics.
Hétméteresek: 7/2 ill. 6/4
Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője:

Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, ezért is kértem azt a srácoktól, hogy adjanak bele mindent. A játékosaim hozzállásával azonban nem vagyok maradéktalanul elégedett. Tudom, hogy a BL-meccsünk óta rövid idő telt el, de a profi kézilabda ilyen. Dolgozunk tovább.

A nap másik veszprémi érdekeltségű meccsén: Balatonfüredi KSE–Fejér-B.Á.L. Veszprém 37-29 (15-15)

Utolsó módosítás: tegnap 20:44
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 8. 2021. november 14. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 7. 2021. október 31. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 6. 2021. október 28. 18:45 Bukarest, Románia Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. tegnap 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüred 36-29
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 5. 2021. október 21. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Flensburg 28-23
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 4. 2021. október 14. 20:45 Portó, Portugália Porto Telekom Veszprém 23-30